Strijders van het laatste uur Jongeren discussiëren over kernenergie via hyves en msn Janneke Donkers Het is vooral de stem van de 'oudere' die de discussie over kernenergie overheerst. Maar wat vindt de 'jonge re' eigenlijk van de bouw van een tweede kerncentrale in Zeeland? Hun generatie heeft straks te maken met de gevolgen van de bouw van een tweede kerncentrale. Nucleaire controle Foto: Jaap Wolterbeeï Eén van de hyvespagina's die ondersteund wordt door de ZMF is www.kernenergienee.hyves.nl. Hier schrijft Tristan: "Ik ben niet tegen kernenergie, maar wel tegen kern energie als permanente oplossing. Groene energie is leuk, maar er zijn veel dingen tegen (duur, rendement te laag) en je bent afhankelijk van de elementen, de infrastructuur moet ook weer aangepast en aangelegd worden en dan ook nog de verwachte kosten en vervuiling. Natuurlijk zijn er technologieën op komst zoals waterstofcentrales en kernfusie, maar dat laat nog op zich wachten. Tussentijds kunnen we niet onze fossiele brandstoffen op blijven gebruiken. Kernenergie biedt een mooie tijdelijke oplossing, het is veilig en schoon, in de kernafvalbunkers is genoeg opslag voor vele decennia. Ik vind het echter geen oplossing voor op de (erg) lange termijn, omdat het een stom principe blijft dat we blijven zitten met dat afval." Bullshit Ook Kam heeft een uitgesproken mening over de komst van een eventuele tweede kerncentrale in Zeeland: "Kernenergie, beter van nie!" Kim is 19 jaar, geboren en getogen in Zeeland en woont op kamers in Amsterdam. Ze is trouw lid van DWARS, de jongerenorganisatie van poli tieke partij Groenlinks. Een tweede kern centrale in Zeeland vindt zij een dom idee: "Kernenergie is een echte jaren '70 techniek, die ook nog eens veel geld kost. De bouw van zo'n kerncentrale kost 5 miljard euro. Dat geld kunnen we beter steken in echt schone, groene energie. We moeten vooruit kijken en niet achterom. Ik vind kernenergie als tijdelijke oplos sing zo'n bullshit. Een tijdelijke oplossing met blijvende schadelijke gevolgen en dat voor 5 miljard euro! We kunnen beter wat bewuster met energie omgaan. Noem mij maar jong en idealistisch, maar dat is wel de oplossing. Het zit 'm ook in simpe le dingen; nu laten bijvoorbeeld veel jon geren nog heel de dag de computer aan staan." Saai Kim heeft een antwoord op de vraag waarom jongeren zich niet laten horen in de discussie. "De politiek en andere orga nisaties zullen met wat anders moeten komen dan met die saaie discussies en debatten. Daar bereik je echt geen jonge ren mee." Jongeren lezen geen krant, maar zijn bijvoorbeeld wel elke dag te vinden op msn en hyves. "Gebruik de nieuwe media," dat is haar advies, als je tenminste jongeren wil betrekken bij de kernenergiediscussie Janneke Donkers is communicatie coördinator bij de Zeeuwse Milieufederatie. 16 WANTIJ Oktober '09

Wantij | 2009 | | pagina 16