Wat doet een wethouder uit Breda op de Thijs Kramerlezing? Wilbert Willems was Kamerlid voor de PSP en voor GroenLinks. In 1998 zong zijn naam rond toen Vlissingen een nieuwe burge meester zocht. Hij is vanaf 2006 wethouder in Breda. Wat doet een wethouder uit Breda op de Thijs Kramerlezing Welke woorden bevielen u Welke daden laat u daarop volgen Door de Deltawerken werd Brabant afgesloten van de zee. Mist u iets Is Zeeland voor de inwoners van Breda en omgeving een groenblauwe voor tuin Wandelpad Brabant aan zee. Illustratie Esther Nouws Thijs Kramerlezing. Foto Photographies. Willems: "Breda wil als centrumgemeente van West-Brabant de banden met de om liggende regio's Rotterdam, Antwerpen en Zeeland aanhalen. Verder interesseert mij als GroenLinks bestuurder ook bijzonder het thema ecologie en economie dat in Zeeland zo prominent speelt." "Het is van het grootste belang dat Zeeland de ramen en deuren verder openzet en part ners zoekt omdat het anders speelbal wordt van de regio's om haar heen. Dat vraagt ook van de Zeeuwen zelf meer gezamenlijkheid, of zoals een woordvoerder van VROM het uitdrukte: "we krijgen weinig positieve sig nalen uit Zeeland." Verder sprak mij zeer aan dat Zeeland meer naar de positieve kanten van de ligging in de Delta kijkt dan naar de negatieve of bedreigende elemen ten. Gespreksleider Hans Adriaansens be nadrukte niet voor niets dat je de natuur alleen kunt overwinnen als je met de natuur meewerkt." "Wij vinden goede transportverbindingen en distributie erg belangrijk. De oproep van Smits om ons met het Logistiek Topinstituut in Breda, Dinalog, gezamenlijk te concen treren op innovatie in de distributiesector, nemen we zeer ter harte. Dat komt tot ui ting in gezamenlijke investeringen en meer samenwerking op dat terrein." "Wij willen de verbinding met het water herstellen, onder andere door het plan 'Brabant aan Zee'. Dat plan bestaat uit ze ventig projecten, van het opknappen van historische havenfronten, de aanleg van nieuwe jachthavens tot het in ere herstel len van oude veerpontjes en dergelijke. In de recente Gebiedsvisie West-Brabant is de groenblauwe corridor, die de overgang tus sen zand en klei, land en water markeert, opnieuw ontdekt. De klimaatverandering dwingt ons ook om de invloed van de zee en de getijden op Brabant en de effecten op de Maas en de Biesbosch van antwoorden te voorzien. De Vierde Bergboezem Breda is zo'n antwoord. Dat is een mooi natuur- en recreatiegebied ten noorden van Breda, dat tegelijkertijd zorgt voor extra waterveilig heid in Breda en omstreken." "Veel Bredanaars hopen tot in lengte van jaren op vakantie te gaan in Zeeland. Juist de afstemming tussen de havens kan de kwaliteit van het gebied blijven garanderen, niet alleen in ecologisch opzicht maar ook in economisch opzicht. Een voorbeeld is het project 'Pieken in de Delta' voor West- Brabantse én Zeeuwse bedrijven. Dat heeft mooie innovatieve ideeën opgeleverd." Jan Moekotte is lid van de Wantijredactie. 12 J wantij april 2010 wantij april 2010 ((13

Wantij | 2010 | | pagina 7