a Awbw Green schools en green guru's Vlissingen en Ambon werken samen aan milieueducatie ■i Troep op straat, plastic soep in zee dat aanspoelt op de stranden. Afval is een probleem in zich ontwikkelende landen, ook in Indonesië. De gemeenten Vlissingen en Ambon werken samen aan een systeem voor afvalverwijdering. MICMEC Walcheren sluit hier bij aan met een project MilieuEducatie, samen met SSVA (Stichting Samenwerking Vlissingen-Ambon). Green guru's Green Schools m Vliisiftgen - Ambon Optocht Wereldafvaldag 23 april 2010 op Ambon. Er is materiaal samengesteld voor alle 195 basisscholen en zo'n 400 leerkrachten kre gen een training. Het verzoek kwam van de gemeente Ambon zelf die met ingang van schooljaar 2010-2011 milieueducatie verplicht in het schoolrooster heeft opge nomen. In een paar weken tijd hebben alle scholen hiermee kennis gemaakt. Ze zijn nu doordrongen van het feit dat milieueducatie en beter omgaan met afval echt nodig is en dat de school een belangrijke rol speelt in de milieuopvoeding, in het belang van de maatschappij en een gezonde toekomst. De gemeente zelf wordt door het project op de scholen gestimuleerd de afvalinzameling beter op te zetten, liefst op basis van kringlopen. Afgelopen voorjaar zijn vrijwilligers van MICMEC en SSVA naar Ambon geweest om lesmateriaal samen te stellen en te introduceren bij het onderwijs. Dit gebeur de via een symposium voor alle scholen en met trainingen voor zogenaamde groene leerkrachten, de 'green guru's'. Aan alle scholen zijn posters, een lesmap en een les kist met veldwerkmateriaal uitgereikt. De basis is het kringloopprincipe, dit wil zeg gen: afval voedsel. Men was enthousiast over de inhoud en over de nieuwe en speel se aanpak, zoals met groeps- en veldwerk. Ook de ouders werden gestimuleerd om te helpen, waardoor ook zij zich meer bewust werden van het afvalprobleem. Om te zorgen dat het milieuonderwijs daadwerkelijk wordt opgepakt, worden de 14J wantij november 2010

Wantij | 2010 | | pagina 14