'Het gaat om het vangen van licht' O zeeland verbeeld Vele Zeeuws- Vlamingen weten het pand te liggen. Huib de Jonge en Joke van Driessen van fotostudio Input Output wonen en werken in een heel bijzondere ruimte, goed zichtbaar vanaf de N61 bij Hoek. "Al jaren probeer ik Zeeuws -Vlaanderen in beeld te brengen. Het is hier prachtig Werk Natuur Emoties "In een gesprek met Sietze Leeflang van 12 Ambachten is indertijd het idee ontstaan om aarde te gebruiken als isolatie voor de woning," zegt Joke. "Ons doel is om op jaarbasis zelfvoorzienend te zijn wat be treft energie en water. Zo zuiveren we het hemelwater zelf," aldus Huib. "Maar onze gasten krijgen voor de zekerheid Delta water uit een aparte leiding," voegt Joke daar knipogend aan toe. Huib de Jonge, Input Output. Input Output (voorheen Fotodesign Huib de Jonge) bestaat sinds 1983. Huib doet de opnamen, Joke de rest. In het begin had het vrije werk de nadruk, later is de specialisatie vooral komen te liggen in het werk voor be drijven. "Er is een behoorlijk verschil tussen die twee soorten werk: bij een opdracht gever is er vaak tijdsdruk, een deadline, je móet op dat moment presteren. Bij het vrije werk heb je zogezegd alle tijd en vrijheid." "Al jaren probeer ik Zeeuws -Vlaanderen in beeld te brengen. Het is hier prachtig. Het gaat om het vangen van licht, zeker bij na tuurfotografie. Hoewel ik ook werk elders doe, zoals nu een fietsenproject in Amster dam, ben ik altijd blij om hier weer terug te komen." Als ochtendmens trekt Huib er re gelmatig in alle vroegte op uit, "want dan is het licht prachtig. Is fotografie kunst? "Zeker met een kleine k, soms met een gro te," vindt Huib. "De komst van de digitale fotografie heeft enorme nieuwe mogelijk heden gebracht. Chemie is vervangen door Photoshop, maar je moet het beeld nog wel eerst maken." "Foto's roepen emoties op," aldus Joke. "Het is de kunst die over te dragen. Een vakman kan dat. Het enthou siasme is de adrenaline om goede foto's te maken." Huib: "Ik probeer altijd wat toe te voegen aan het beeld. Door een standpunt of het licht bijvoorbeeld." Hoewel er duidelijk concurrentie is van amateurs, is hij' optimistisch over de toekomst: "Ik heb mij'n beste foto nog niet gemaakt." Rob Kregting is lid van de Wantijredactie. wantij november 2010 (f17

Wantij | 2010 | | pagina 17