Nieuw land, nieuwe economie Colofon Met de skyline van Vlissingen op de achtergrond presenteert de nieuwe strandboulevard zich op de recent versterkte Zeeuws-Vlaamse kust. Waar nu het strand nog leeg oogt, zal het zich deze zomer vullen met vooral Vlaamse gasten. Alles is aanwezig: frisse schone stranden aan de Westerscheldemonding, een weids panorama met in de verte de havens van Zeebrugge en Vlissingen, de winkels van Vlissingen, Knokke en Oostende op rij- en vaarafstand en de betere restaurants van Nederland achter de nieuwe duinen. Het economisch profijt van het nieuwe landschap ligt voor het oprapen! De naam van de strandtent raakt aan het prille karakter en de belofte van drukte, omzet en winst. Ook het nieuwe landschap draagt de belofte in zich van ruige natuur: waar nu het helmgras nog in keurige rijen staat, zal dat over enkele jaren het natuurlijke grillige patroon van begroeiing en verstuiving laten zien. Economie en natuur trekken samen op, beide gestoeld op oude principes van vraag en aanbod, dynamiek en ontwikkeling. Loes de Jong (www.loesdejongfotografie.nl) Juli 2011, nummer 115, jaargang 28 nummer 2 Het wantij is de plaats waar stromingen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt minimaal drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf verstuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 12 per jaar. Redactie: Elly Geelhoed (secretariaat), Geertje van der Krogt en Annelies Luteijn (gastredactie), Janneke Donkers, Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Afsluiting kopij voor Wantij nr. 116 jrg. 28, nr. 3:1 oktober 2011. Bijdragen kunnen in overleg met het redactiesecretariaat worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Vormgeving: Photographies, Goes. Druk: Zoetewey, Yerseke. Verspreiding: ADZ Vlissingen. Fotografie: Loes de Jong (voorpagina en blz. 2), Chiel Jacobusse (blz. 3), Nationaal Park Oosterschelde (blz. 5), Peter Maas (blz. 6, 7, en 8), Ruden Riemens (blz. 10 en 11), Willem de Weert (blz. 12), Landschapscamping de Heerlijkheid van Wolphaartsdijk (blz. 12), Rob Kregting (blz. 14), Gabriël Coppoolse (blz. 15), Justus van den Berg (blz. 16), Biologica (blz. 18), Gerda Spaander (blz. 20). Redactiesecretariaat: ZMf, Postbus 334, 4460 AS Goes, Ravelijn de Groene Jager 5, 4461 DJ Goes, tel. (0113) 230075, fax (0113) 250955. E-mail: egeelhoed@zmf.nl. 2 1 wantij juli 2011 MIX \l Paper from responsible sources www.fsc.org FSC* C016391

Wantij | 2011 | | pagina 2