Waterdunen: de stand van zaken Doelstelling Onteigening De ZMf en de relatie ondernemers en natuur West Zeeuws-Vlaanderen wordt geconfronteerd met problemen. De leefbaarheid van het gebied neemt af door onder andere vergrijzing, het wegvallen van de veerdienst Vlissingen - Breskens en een afnemende werkgelegenheid in de landbouw, visserij en het bankwezen. Kansen worden vooral gezien in het stimuleren van de economie en de verbetering van de omgevingskwaliteiten zoals natuur, landschap, cultuurhistorie en de leef- en recreatieomgeving. Het project Waterdunen wil deze kansen verzilveren. Realisatie van Waterdunen betekent een forse investering in het gebied, die leidt tot structurele economische baten voor een regio die dat hard nodig heeft. Met Waterdunen wordt bovendien op aansprekende wijze vorm gegeven aan de dubbeldoelstelling van het project Zwakke Schakels: kustversterking én verhoging van de ruimtelijke kwaliteit. Recent is gebleken, dat Waterdunen kan bijdragen aan nog een (landelijke) doelstelling, namelijk die van het natuurherstel in de Westerschelde. Het was oorspronkelijk de bedoeling om de noodzakelijke gronden via vrijwillige mede werking van de eigenaren te verwerven. Dit bleek niet in voldoende mate te werken. Daarom heeft de Provincie Zeeland eind december besloten om onteigening mogelijk te maken. Daarvoor is een verzoek bij de Kroon gedaan. Het is nu vrijwel zeker dat het project doorgaat. bron: Provincie Zeeland In het nieuwe beleidsplan van het ZMf is 'Transitie via Milieu en Economie' één van de twee centrale thema 's. Daarvoor wilt de ZMf allerlei samenwerkingsvormen aangaan met bedrijven en overheid, waarbij ecologische duurzaamheid het perspectief is. bron: www.zmf.nl Voor meer informatie: www.molecaten.nl www.waterdunen.nl Rob Kregting is lid van de Wantijredactie. wantij juli 2011 (f 9

Wantij | 2011 | | pagina 9