Heel Zeeland aan de zonnepanelen Inhoud 2 Artiesten 3 Heel Zeeland aan de zonnepanelen 6 Focus op Zeeuwse projecten 8 Van kunstmestfabrikant tot kapsalon 10 Zeeland verbeeld 12 Hoge molen vangen veel wind 14 Bouw biogascentrale in Bathpoïder 15 Duurzaam ondernemen 17 Plantaardig 18 De voorloper 19 Uitnodiging ledenvergadering ZMf 19 Berichten 20 De voetafdruk ZMf en Zeeuwind hebben de handen ineengeslagen en werken onder de naam 'Het Zon Effect' samen aan meer zonne-energie in Zeeland om tegen een scherpe prijs diverse pakketten zonnepanelen aan te bieden. Ze zijn de initiatiefnemers van 'Het Zon Effect'. Loes de Jong Willem de Weert DELTA nog behoedzamer met duurzame projecten Rinus Anton isse Zeeuwse bedrijven enthousiast over energiebesparing Gerda Spaander Schilder Theo Jordans Rob Kregting Peter Maas 'Onze bacteriën gaan volcontinu aan het werk' Rob Kregting 'Zonder gangbare landbouw niet genoeg te eten' Rinus Anton isse Muizenstaart van natuurgebied naar begraafplaats Justus van den Berg Dreigend Peter Maas Janneke Donkers Janneke Donkers Marieke van Riet s Willem de Weert Gerda Spaander 0 In maarten april zijn er verspreid over Zeeland vijf informatiebijeenkomsten georganiseerd waar mensen zijn geïnformeerd over zonnepanelen. Ook heeft 'Het Zon Effect een aantrekkelijk aanbod gepresenteerd voor de aanschaf van zonnepanelen door het organiseren van een centrale inkoop bij een installateur in Zeeland. De bijeenkom sten zijn stuk voor stuk zeer goed bezocht. In totaal kwamen er meer dan 1.200 men sen op de bijeenkomsten af. Alleen al in Koudekerke toonden vierhonderd mensen belangstelling. 'Dat laat wel zien dat er veel interesse is voor zonnepanelen in Zeeland. Maar het laat ook zien dat er grote behoefte is aan onafhankelijke informatie over zonne panelen. We zijn blij dat we daar met 'Het Zon Effectin kunnen voorzien/ aldus pro jectleider Ilse Pama. 'Ook de inschrijvingen liepen storm. Inmiddels hebben 600 geïn teresseerden dit gedaan. De vraag naar de pakketten zonnepanelen is ongekend. De droom van 'Het Zon Effectis heel Zeeland aan de zonne-energie. We zijn de provincie met de meeste zonuren in Nederland. We willen gewoon dat meer Zeeuwen overstap pen op zonne-energie. Die droom lijkt toch al aardig dichtbij te komen.' wantij juni 2012 3

Wantij | 2012 | | pagina 3