10.000 ton 'Energiebesparing spaart een kerncentrale uit' Ernst Worrell, hoogleraar Universiteit Utrecht. Wantij, oktober 2009 vtm dn pio|EKt: Links VNO-NCW voorzitter Bernard Wientjes naast ZMf-directeur Tjeu van Mierlo, Margriet Schreuders van de Nationale Postcode Loterij en rechts directeur- generaal Bernard Ter Haar van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. ik het al terugverdiend. Doordat led-verlich ting geen warmte afgeeft, heeft de aircon ditioning in de zomer ook minder te doen. Daar staat wel tegenover dat we nu in de winter de verwarming soms aan hebben, en dat was vóór de led verlichting nooit nodig! Maar de besparingsba lans slaat positief door naar de situatie met de nieuwe lampen. Ja, de deur, die staat inder daad nog open. Het is een deur met een 'luchtgordijn', daar is een verbouwing voor nodig om dat te ver anderen. Mocht ik ooit gaan verbouwen dan wil ik dat zeker aanpakken'. Inmiddels is al één van de twee deuren dicht. 'En dan komen er straks ook nog twaalf zonnepanelen op het dak. Ik doe het graag, al had ik blijkbaar de ZMf nodig om me over de streep te trekken. Ik heb kinderen, ik wil niet dat die me over zestig jaar kwalijk nemen dat we alles opgemaakt hebben'. Ook kapsalon Charlie Hair heeft besparingsmaatregelen genomen. De halogeenspots van 50 Watt zijn vervangen door led-lampen van zo'n 5 Watt en de boiler heeft plaatsgemaakt voor een HR-ketel. Bedrijfsleider Van Gastel heeft nog geen DELTA-afrekening ontvangen, maar ziet die met vertrouwen tegemoet. Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie. wantij juni 2012 9

Wantij | 2012 | | pagina 9