Strandhotel Westduin Green Key Plannen Golden Tulip Strandhotel Westduin werd in 1984 geopend. Directeur/eigenaar Eef Izeboud is franchisenemer, mede met het oog op de naamsbekendheid van de Golden Tulip keten. Het hotel is het hele jaar geopend. Er zijn twee etages, 114 kamers en negen zalen voor bijeenkomsten van allerlei aard. Ongeveer 500 mensen kunnen daar tegelijk ontvangen worden. Westduin beschikt onder meer over een binnenzwembad en zowel binnen als buiten fitnessvoorzieningen. Er kunnen gewone en elektrische fietsen worden gehuurd. Het hotel ligt pal tegen de duinen aan. Green Key is een internationaal keurmerk voor bedrijven in de toerisme- en recrea tiebranche en vergader- en congreslocaties. Uitgegeven in 25 landen en aan ongeveer 1600 bedrijven. Deelnemers moeten serieus en controleerbaar bezig zijn met duur zaamheid, maatschappelijk verantwoord ondernemen, milieuzorg in het bedrijf en de natuur in de omgeving. Maatregelen zijn zowel verplicht als vrijwillig ('optioneel'). Er zijn drie niveaus: brons, zilver en goud. Hoe meer optionele maatregelen er genomen zijn, hoe hoger de indeling. Westduin heeft goud. De controle op het Green Key keur merk wordt in Nederland uitgevoerd door de stichting Keurmerk Milieu, Veiligheid en Kwaliteit (KMVK), die daarvoor externe keurmeesters inzet. Een Green Key hotel is herkenbaar aan een schild bij de ingang. Bij de receptie moeten een certificaat en een milieubeleidsverklaring aanwezig zijn, die aangeven wat de on dernemer aan duurzame bedrijfsvoering doet. In de hotelbranche zijn meerdere keur merken. Naast Green Key onder meer Ecolabel, Green Globe en Travellife. Informatie over milieubewust vakantie vieren is te vinden op bijvoorbeeld de 'Vakantievoetafdruk- test' en 'Groenevakantiegids.nl'. Golden Tulip Strandhotel Westduin Westduin 1 4371 PF Koudekerke hoteldirecteur. 'Dat is het sneeuwbaleffect. We hebben overeenkomsten getekend. Tot mijn verbazing doet zo'n 90 procent mee.' Er zijn nog genoeg plannen. Voor een volt safer, die ervoor zorgt dat er niet meer dan 220 volt uit de stopcontacten komt (een besparing van wel 15 procent). Voor het zwembad, de speelkamer en een aantal logeerkamers wordt een zonneboiler ge plaatst. Het omzetten van de spaarlampen in led-verlichting gaat stapsgewijs. 'Alles in een keer veranderen is niet te betalen', betoogt Izeboud. Dat brengt hem tot de verzuchting dat de overheid (en/of de fiscus) initiatieven best wat meer mag steunen. 'Ik wil niet zielig doen, maar bijvoorbeeld in Duitsland is dat allemaal wel veel beter geregeld.' Rinus Antonisse is journalist en lid van de Wantijredactie. wantij november 2012 (f 13 IGoloen Tv lip]

Wantij | 2012 | | pagina 13