O De favoriete website van... O Gerda Spaander is M0I De favoriete website van: C 1 fQ.' Google _®3 Riet Beukert (Fietserbond) Walter de Milliano (bestuurzMf) Leo Vorthoren (medewerker ZMf) Annelies Luteijn (medewerkerZMf) Rob Kregting (redactie Wantij) Janneke Donkers (medewerkerZMf) Willem de Weert (redacteur Wantij) Peter Maas (redacteur Wantij) Ilse Pa ma (medewerker ZMf) Gerda Spaander (redactie wantij) Gerda Spaander Kiest www.fietsersbond.nl en www.rover.nl 'Want mobiliteit is toch altijd al een ondergeschoven kindje.' Op de website van de Fietsersbond is ook de Fietsrouteplan ner te vinden, waarmee inmiddels ook in Zeeland routes gepland kunnen worden naar eigen keuze (kort, mooi, mak kelijk enzovoorts). Kiest www.duumoie.nl 'Want daarop staan prachtige foto's van Zeeuws-Vlaanderen.' Kiest www.knnv.nl/walcheren/index.htm 'Daar ben ik sinds enige tijd weer lid van, en ik kijk regelmatig even of er leuke activiteiten zijn.' En ook: www.svnbiosvs.alterra.nl/natura2000 'Deze Natura 2000-website is een favoriet van mij in profes sioneel opzicht, omdat dit een uitermate handige site is om even snel de contouren van o.a. Natura 2000-gebieden te kunnen inzien.' Kiest www.hwl.nl en www.biesbosch.nu/maeazine 'Dit zijn websites zijn van actieve natuurverenigingen (met wat heemkunde) net buiten Zeeland: een hele mooie nieuws brief uit de Biesbosch en de website van het springlevende Floekschewaards Landschap.' RinUS Antonisse (redactie Wantij en bestuur ZMf) Fleeft geen favoriete website. 'Vroeger vond ik www.duurzaamzeeland.nl een vrij compleet beeld bieden, maar deze bestaat niet meer.' Fleeft eigenlijk ook geen favoriete site. Is geïnteresseerd in de Mondiale Voetafdruk www.voetafdruk.nImaar verbaast zich: 'Als ik die op mezelf toepas komt er 4.75 ha. uit, terwijl mijn vrouw en ik erg bescheiden leven. Dan zit er toch iets fout in die afdruk. De berekening is voor mij een black box.' Kiest https://Twitter.com. 'Daar kan ik personen en organisaties volgen die voor mij inte ressant zijn. Ook de moeite waard is www.trouw.nl/groen. En natuurlijk: www.zmf.nl.' Kiest: www, bra ba ntsewa I .n IWant hij is betrokken bij deze streek. Sterker nog: hij voorziet als voorzitter van Stichting De Brabantse Wal deze website van 'content', oftewel inhoud. Mede dankzij zijn achtergrond als docent aardrijkskunde en geschiedenis op een middelbare school in Bergen op Zoom, bevat de site veel informatie over de geografie, geologie en historie van de streek 'waar Brabant Zeeland kust' (slogan regionale VVV). Kiest www.waarneming.nl. 'Als sinds ik ronddool door de natuur noteer ik zowat alles wat ik zie. In mijn boekenkast ligt een klein stapeltje met dag boeken. Maar sinds enkele jaren kun je ook je waarnemingen digitaal noteren. Het gaat snel, het gaat gemakkelijk en je hebt al je eigen gegevens mooi inzichtelijk en gerangschikt. Ook kun je foto's toevoegen en kun je die vergelijken met waarnemingen van andere mensen. Tot en met vandaag had ik op deze site 21.856 waarnemingen ingevoerd en dat betrof 1276 verschillende soorten planten, vogels, slakken, mossen, spinnen, salamanders, zoogdieren, vissen en meer. Ga dat maar eens terugzoeken op papier.' Kiest www.hetkanwel.net. 'Dat is een website met nieuws en veel informatie over bijvoorbeeld groene stroom, zonne-energie, eten, enz. Verder word ik nooit echt vrolijk van het lezen van een krant; één en al ellende, kommer en kwel wat er in staat. Ik geef de voor keur aan de nieuwssite met positief nieuws: www.happvnews.nl. Wandelt graag en raadpleegt daarvoor de volgende websites: www.wandelnet.nl. om inspiratie op te doen. 'Alle LAW's en streekpaden zijn hierop in detail te zien. Verder www.weeronline.nl. om te kijken of het goed wandel weer is. Iedere plaats in Nederland (en daarbuiten) is op te vragen. Dan www.ns.nlofwww.9292QV.nl om te kijken hoe je ergens met trein en bus kunt komen, en of er storingen zijn; www.afstandmeten.nl om van te voren of achteraf te kijken hoe lang de wandeling is. Met een eigen account kun je daar ook je routes opslaan en laten zien aan anderen.' lid van de Wantijredactie. wantij november 2012

Wantij | 2012 | | pagina 16