Tweets We leren veel van de natuur. We worden oud, veel ouder dan onze tijd dankzij medicijnen waarvan de bron in de natuur ligt. We vliegen de wereld rond, en er zelfs vanaf, in gestroomlijnde voertuigen die zwaarder zijn dan de lucht maar er toch draagvlak vinden. Over hoe te leven valt veel discussie te voeren, ook daarin is natuur veelzijdig. Verzamelen in goede tijden om door de slechte tijden heen te komen, of gebruik maken van een gastheer of -vrouw om je te beschermen. Of gewoon jezelf oprollen in een diepe slaap tot de kou voorbij is. Of je volgt de warmte. Vogels kunnen dat. Het ultieme gemak waarmee ze zich verzamelen, de lucht ingaan ergens anders weer neerstrijken en dan altijd plotseling vertrekken! Welke geheimtaal, welke signalen worden daar gewisseld? 'Twitteren', de ander 'liken', volgen en gevolgd worden: wonderlijk en van alle tijden... O www.loesdejongfotografie.nl Colofon Loes de Jong November 2012, nummer 119, jaargang 29 nummer 3 Een wantij is een plaats waar stromingen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf verstuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 16 per jaar. Redactie: Rinus Antonisse, Janneke Donkers, Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Vormgeving: Photographies, Goes. Druk: Zoetewey, Yerseke. Verspreiding: Orionis, Walcheren. Fotografie: Loes de Jong (voorpagina en blz. 2), Nationaal Park Oosterschelde (blz. 3, 4 en 5), Jaap Wolterbeek (blz. 6 en 7), Yves Beaumont (biz. 10 en 11), Peter Meininger (blz. 14), Peter Maas (blz. 15), ZMf (blz. 17), Gerda Spaander (blz. 20) Redactiesecretariaat: ZMf, Ravelijn de Groene Jager 5, 4461 DJ Goes. Tel. 0113 230075, fax 0113 250995. E-mail:egeelhoed@zmf.nl wantij november 2012 FSC® C016391

Wantij | 2012 | | pagina 2