De Grote Verleiding Open dagen biologische landbouw Anneke van Hootegem is de drijvende kracht achter de biologische webwinkel De Grote Verleiding, gevestigd in een van de schuren van Meulwaeter. Een bijzonder concept. Er zijn ongeveer 1800 artikelen in de virtuele supermarkt beschikbaar, al lemaal voedingsmiddelen, waaronder veel verse waren, deels van producenten en leveranciers uit de regio (dus een korte keten, wat de versheid zeer ten goede komt). En ook bijvoorbeeld frisdranken en wijnen (en een klein assortiment schoonmaak- en wasmiddelen). Wekelijks kunnen via internet de boodschappen worden opgegeven. Levering bij de klant eenmaal per week, volgens een vaste route van woensdag tot en met vrijdag. Eén dag tevoren wordt per mail het tijdstip van aflevering doorgegeven, tot op vijf minuten nauwkeurig. Het hele proces is vergaand geautomatiseerd. 'Voor de keus van de artikelen hebben we gezegd: wat zouden we zelf als klant graag willen. Het moet vers en smakelijk zijn en geen wachttijden', aldus Van Hootegem. De webwinkel loopt naar eigen zeggen buitengewoon goed. 'Je begint met niks en moet het allemaal leren. Zorgen dat het zo efficiënt mogelijk geregeld is en dan praten we over seconden per order.' Hij prijst de clientèle. 'Ze zijn niet lastig, maar aardig. Weet je wie lastig zijn? De inkopers van supermarkten. Maar die surfen niet naar onze webwinkel.' Voor meer informatie: www.degroteverleiding.nl Boer zoekt Buur voor zonnepanelen www.boerzoektbuur.nl De deelnemende bedrijven in Zeeland zijn: Biologische kwekerij Zuidbos, Zuid Bosweg 17, Noordgouwe (10-16 uur); Bioduin, Perduinseweg 3, Koudekerke (9-16 uur); Schapenboerderij De Schaapskooi, Nieuwkamerseweg 3, Heinkenszand (13-16 uur, als enige ook zondag); Kwekerij De Noordhoek (Biopoint), Noordhoeksewegeling 5, Kapelle; Meulwaeter/de Grote Verleiding, Hogenakkerweg 25, Kruiningen. Zie voor de precieze activiteiten en bedrijven elders in het land: www.lekkernaarde- boer.nl of www.bionext.nl Op zaterdag 22 en zondag 23 juni zijn er overal in het land, ook in Zeeland, open dagen op biologische bedrijven. Onder het motto Lekker naar de boer. Er wordt infor matie gegeven, er zijn proeverijen van biologische (streek)producten, activiteiten voor de kinderen en je kunt genieten van dieren en landschap. wantij juni 2013 ((13

Wantij | 2013 | | pagina 13