Vakantiegevoel in het openbaar vervoer Benelux Fast Ferry en Kustbus Onder de leden Recreëren met het openbaar vervoer, jazeker dat kan. Reizigersvereniging Rover maakt zich sterk voor een openbaar vervoer dat verschillende doelen dient. Rover wil graag dat mensen er goed gebruik maken, alleen dan houdt het stand. Gerda Spaander Kees van den Pol, bestuurslid van de Zeeuwse afdeling van Rover die aangesloten is bij de ZMf, vertelt wat het openbaar vervoer op recreatief vlak te bieden heeft, en hoe Rover er mee bezig is. 'Het landelijk kantoor levert al jaren aan haar leden de buitenlandservice/ legt Van den Pol uit. Tegenwoordig pluizen de meeste reizigers zelf hun beste routes en voordeligste tarieven uit op internet, maar wie daarbij hulp nodig heeft kan een beroep doen op Rover. Ook heeft Rover verschillende malen een strandfolder uitgebracht, met daarin de bereikbaarheid met het OV van het strand, van de Waddeneilanden tot Cadzand. Die informatie is inmiddels door internet overbodig geworden. Rover wijdt jaarlijks de voorjaarsuitgave van haar blad 'De Reiziger' aan het reizen met het OV naar het buitenland. Ook hoe je dat aan pakt als je met de fiets wilt gaan. 'Zelf fiets ik in de vakantie meestal door Nederland, maar als ik met de trein naar het buitenland ga, vind ik dat een heel sfeervolle manier van reizen. Op het station in Essen (België) is het al direct anders, laat staan op het prachtige station in Antwerpen of in Brussel. Natuurlijk heeft Rover zich bezig gehouden met het behoud van de Beneluxtrein, tot op kabinetsniveau toe. Gelukkig hebben we na de afgang van de Fyra nog een (halve) Beneluxtrein.' Ook in Zeeland kunnen vakantiegangers het openbaar vervoer gebruiken. Van den Pol: 'Als ik met de boot van Vlissingen naar Breskens vaar, krijg ik meteen een vakantiegevoel, zeker als het mooi weer is.' De zogeheten Fast Ferry moet het in de zomer vooral hebben van recreanten: niet voor niets varen de Maxima en de Willem-Alexander tussen mei en september veel vaker want dan gaan er veel meer mensen mee dan in de rest van het jaar. 'En dan hebben we nog de bus. In de zomer rijdt in Zeeuws-Vlaanderen de Kustbus tussen Breskens en Knokke, en op Walcheren tussen Middelburg en Vlissingen. Op Schouwen proberen recreatieondernemers hun gasten in de bus te krijgen door ze een gratis buspas te geven. Dat werkt. Verder is er nog het transferium in Renesse: gratis parkeren en gratis vervoer naar strand en campings. Vakantiegangers kunnen hun auto's dus best thuislaten of een dagje laten staan.' Wat Rover daaraan doet? 'We zitten met de Provincie als opdrachtgever en andere belanghebbenden aan tafel, om te zorgen dat de reiziger goed wordt bediend. Ook spreken we Connexxion en Veolia aan op mogelijke verbeteringen.' Gerda Spaander is lid van *^5? de Wantijredactie. De Fast Ferry Vlissingen-Breskens Rover voert actie om de Beneluxtrein te behouden. 16 J wantij juni 2013

Wantij | 2013 | | pagina 16