ueaepuieerae «.aria Schönknecht heeft een hekel aan hekken Op het strand slapen 'Zo vind ik Natura 2000 storend voor de economie.' Interview Ze beheert een heel brede portefeuille, waarin zowel economie als ecologie zitten. Voor de nieuwe gedeputeerde Carla Schönknecht is dat geen probleem. Ze vindt het een sport om ogenschijnlijk tegenstrijdige zaken met elkaar te verbinden. Zeker op het gebied van natuur en recreatie zijn er volgens haar volop kansen. Carla Schönknecht verloochent haar afkomst niet. Vol passie praat ze over Zeeland als land waar het goed toeven is. Dat deed ze lang als VVV-vrouw en nu als WD- gedeputeerde. Met haar in het college van GS (nu gelukkig weer met een vrouw) heeft de provincie helemaal geen prijzige reclamecampagnes meer nodig. 'De kracht van Zeeland is de diversiteit. We hebben hier écht alles', luidt haar aftrap. 'Rust, ruimte, stilte, natuurgebieden. Allerlei prachtige activiteiten en festivals, culinaire hoogstandjes, streekproducten. Onze stranden die er keurig bij liggen en allerlei faciliteiten hebben zoals strandhuisjes waar je kunt overnachten. Als je echt de natuur wilt beleven, moet je eens op het strand slapen. We hebben historie, met onder meer de Staats-Spaanse Linies. Eigentijdse musea, die onze roots aangeven en ons gevecht tegen het water. Ik ben trots op mijn provincie. We doen echt veel dingen goed. De diversiteit is ook te vinden in het recreatieve aanbod/ stelt Schönknecht. Ze noemt de campings, van top tot gewoon, van tent tot chalet; het kamperen bij de boer; het royale aanbod aan vakantiehuizen; de hotelsector. De gedeputeerde signaleert dat de markt wel krimpt, zeker die voor campings. 'Maar wij hebben een breed achterland: Duitsland, België. En door de crisis houden meer mensen vakantie in eigen land. Dat is weer een plus voor Zeeland.' Rinus Antonisse wantij juni 2013 ((17

Wantij | 2013 | | pagina 17