Strandovergang 45 Column Colofon mag je zonnen en zwemmen, vliegeren, kitesurfen en ook gewoon een boek lezen op je luie stoel. En dat op een bijzondere plek: de Voordelta, een ondiepe zee met zandplaten en diepe geulen. Een plaats waar zee en rivier samenkomen, land en water, en ook mens en natuur. Het water en het strand hier langs de kust van Walcheren, maar ook langs Schouwen, Goeree en Voorne vormen de Voordelta. Sommige delen zijn rustgebieden, natuur krijgt er de ruimte, op andere plaatsen genieten eilanders en toeristen. Strandovergang 45 bij de Baaiweg op Walcheren is er voor de mensen. www.loesdejongfotografie.nl Strand, zee en een luie zomermiddag: elementen voor ongestoord genieten. Op het strand is iedereen vrij om te doen en laten wat 'ie' wil. Rust en ontspanning zoeken in een boek, op 'n luie stoel met de uitklapbare strandtafel onder je voeten of juist met elkaar de bal rondspelen in het warme zand. Zwemmen met je kinderen in kniediep water en de kracht van de golven voelen, met zo nu en dan een koude onderstroom van dieper water. Het doet me denken aan de zomers waarin ik als kind nooit uitgekeken raakte op de zee en het strand. Een kenmerkend beeld en typisch Nederlands. Dat klopt, maar toch is deze plek bijzonder: alles wat je op de foto ziet mag! Op dit deel van het strand mag je je auto parkeren, kun je wandelen met je hond, Juni 2013, nummer 121, jaargang 30, nummer 2 Een wantij is een plaats waar stromingen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf verstuurd. Lidmaat schap van de ZMf kost€ 20,- per jaar. Redactie: Rinus Antonisse, Janneke Donkers, Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de ver melde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Vormgeving: PHGR Communicatie, Goes. Druk: Zoeteweij, Yerseke. Verspreiding: Orionis Walcheren. Fotografie: Justus van den Berg (blz. 14); Jan Carpentier (blz. 12 en 13); Hans Dannis (blz. 16); Loes de Jong (blz. 1, 2, 9 en 18); Peter Maas (blz. 3, 5, 6 en 15); Nivon (kaart blz. 3); Hans Nouwt (blz. 5); Elsje van Ree (blz. 10 en 11); Gerda Spaander (blz. 4,16 en 20); Provincie Zeeland (blz. 17); VVV Brabantse Wal (blz. 7); Jaap Wolterbeek (blz. 17,18 en 19). Redactiesecretariaat: ZMf, Ravelijn de Groene Jager 5, 4461 DJ Goes. Tel. 0113 230075. E-mail:egeelhoed@zmf.nl 2 wantij juni 2013 MIX \l Paper from responsible sources www.fsc.org FSC* C016391

Wantij | 2013 | | pagina 2