Log Date: 5/1/2013 Caches Nagenieten Deze morgen besloten om met het gezin van het mooie weer te genieten in het Braakmanbos en ondertussen proberen om wat vogeltjes te vangen. De wagen werd achtergelaten op de P-coords en van daaruit gingen we op stap. Het werd een mooie wandeling met mooi verzorgde wp's. We hebben er allen van genoten, zo'n rustig bos, hier en daar zagen we konijntjes wegspringen en zich verstoppen voor ons. Van mugles hebben we nergens last gehad, iedereen was waarschijnlijk nog aan het bekomen van de feestelijkheden gisteren. We hadden onze picknick meegenomen, dus onder weg werd er even halt gehouden om te eten in het groen. Nadat we alle vogels gevangen hadden en de juiste waarde genoteerd die ze hadden, kon er gezocht worden naar de stash, die zich ook zonder problemen liet openen en omstreeks 13u28 kon er gelogd worden. Bedankt, dit is een echte aanrader die zeker een /ovo-puntje verdient. Op zoek naar een multicache. Heb je eenmaal de smaak te pakken dan kun je je zoektocht desgewenst nog wat moeilijker maken. Jannie vertelt: 'Zo is er de multicache. Meestal een puzzeltocht, waarbij op verschillende punten tijdens een wandeling gegevens moeten worden ver zameld om uiteindelijk de schat te kunnen vinden. Voorbeelden zijn o.a. vogels vangen in het Braakmanbos: kinderen moeten vogelhuisjes zoeken, met daarin vogels en cijfers. Of De Schat van Reinaert de Vos in Braakman-Noord: kinderen moeten busjes zoeken met een dierenvriend van Reinaert. Iedere opgave geeft een cijfer en alle cijfers samen vormen de coördinaten van de eind- cache. Bij de earthcache gaat het om een bijzondere plek, waar geen schat verstopt is, maar die wat de natuur betreft bijzonder is. Voorbeelden in Zeeuws-Vlaanderen zijn De Meester van der Heijdengroeve in Nieuw- Namen en De Hooge Platen bij Hoofdplaat. Op deze plekken wordt geen cache verstopt, maar bezoekers moeten vragen beantwoor den die ter plekke te vinden zijn op informa tieborden. Bovendien moeten ze een foto maken van zichzelf bij het bord en vaak nog een extra vraag beantwoorden. Die kan alleen beantwoord worden door iemand die echt ter plekke geweest is. Geocaching is dus een avontuurlijke buiten sport voor mensen die graag wandelen, rondkijken, struinen en vooral genieten. Daarnaast is er ook het nagenieten via internet. Gratis aanmelden bij www. geocaching.com opent een heel nieuwe wereld. Je kunt cachepagina's bekijken en de logjes lezen van de mensen die een cache gevonden hebben, dan wel in jargon (zie kader). Jannie: 'Er worden nog tal van andersoortige caches gelegd. Juist daarom is het voor iedereen aantrekkelijk: de een wil avontuurlijk in een boom klimmen of door het water waden om bij de cache te komen, de ander houdt van ingenieus verstopte kleine kokertjes.' Voor meer informatie: www.geocaching.com,www.raafgps.nl O Peter Maas is lid van de Wantijredactie. 6 J wantij juni 2013

Wantij | 2013 | | pagina 6