Natuur Beweging Doorkijk naar... Ellemeet. 'Ik ben altijd door de natuur gefascineerd geweest. Op 1 januari 1951 was ik bij toe val bij de uitbarsting van de Etna. Dat is na tuurkracht! Ik was onder de indruk van wat de natuur kan, de mens is maar zo klein. De natuur is God, daar kan niemand wat aan doen. Ik ben begonnen met schilderijen, landschappen, de zee. Om de kracht van de natuur weer te geven. Nu maak ik bewegen de beelden van staal. De natuur moet daar in beeld komen, maar ook spiegelen. Voor uit kijken, en terug. Mijn bronnen haal ik uit de natuur. Ik volg de golven, het water, de wind. Alle ideeën voor mijn werken komen uit Zeeland, waar ik sinds 1996 woon. Vlak bij Kamperland.' 'Sinds 2012 krijgen leerlingen van de Pontes Pieter Zeeman uit Zierikzee en verschillende andere Technasia in Zeeland de opdracht om een ontwerp te maken voor een bewegend beeld, een dynamische sculptuur. Het beste ontwerp proberen we gerealiseerd te krijgen op de dynamische sculpturenwei van John Elenbaas in Ellemeet, samen met de bewe gende sculpturen van professionele internati onale kunstenaars. Om dit daadwerkelijk gere aliseerd te krijgen, willen we graag in contact komen met allerlei verschillende technische bedrijven. Daar is de Stichting Dynamic ART Delta voor opgericht. Mijn doel is beweging in het hoofd. Bij die leerlingen, maar ook in het algemeen bij mensen.' 'Streven naar winst is op mijn leeftijd niet belangrijk. Ik hoef niets mee te nemen. Maar die leerlingen te helpen een vak te kiezen, vakman te worden. Dat wil ik nog doen. Om het tekort aan vakmensen in de toekomst te voorkomen.' I^~Q) Rob Kregting is lid van de Wantij red actie. wantij november 2013 /li

Wantij | 2013 | | pagina 11