Voetbal LUXimprove bestaat sinds 2011, als afsplitsing van LUXeX- cel, dat zich bezighoudt met optieken voor LED-verlichting (gevestigd aan de Amundsenweg in Goes). Kantoor en op slagruimten van LUXimprove staan aan de Weihoek 10D te Kruiningen. Daar is ook een showroom ingericht (ook voor particulieren). Het aanbod is breed, van spotje tot aan com plete straatverlichting en gevelreclame. Afnemers zitten onder meer in sectoren als horeca, kantoren, landbouw- en andere bedrijven, en scholen. Bij LUXimprove werken 12 mensen. Streven is 'gezond' te groeien. Dat lukt tot nu toe, ondanks de economische cri sis, heel aardig. Het eerste halfjaar van 2013 nam de omzet ten opzichte van het voorgaande jaar, met maar liefst 70% toe. Gelet op de toenemende vraag naar LED-producten, is de verwachting dat de stijgende trend zich voorshands voortzet. 'We hebben een goede boodschap en iets groots in huis', zegt Joran de Witte. LED-verlichting in schoolgebouw. Dimbare LED-lamp een boerderij aan verlichting heeft, bereke nen wat ze aan LED nodig hebben en wat ze kunnen besparen. Wij sponsoren een deel van de investering.' Het MEC De Bevelanden heeft daarvan al geprofiteerd. Als actief voetballer en lid van de VV Wol- phaartsdijk zet Joran zich in om van de club de eerste energieneutrale voetvalvereni ging van Nederland te maken. Er is een plan gemaakt om te besparen. Dat gaat van het koffiezetapparaat tot en met lichtsensoren in de kleedkamers. En, nog inventiever, van een combinatie van reclameborden langs het veld met zonnepanelen. Ook dat is een concept wat breed uitgerold kan worden, beklemtoont Joran. Het bedrijf is Europees distributeur voor producten van Optiled (verlichting, systemen en raamfolies) en distribu teur voor CREE (in- en outdoor lighting). Het moederbe drijf Light Engine - wereldwijd de tweede in productie van armaturen en lampen, met een capaciteit van 15 miljoen LED-eenheden - bevindt zich in China. Voor meer informatie: www.duurzaamlicht.nu Zuiniger lichtmasten langs de velden, die ook minder lichtvervuiling veroorzaken, zitten eraan te komen, voorspelt hij. 'De techniek is er, nu gaat het om het ontwik kelen van betaalbare armaturen.' Ook aan de 'gewone burger' denkt LUXimprove. In samenwerking met DELTA loopt momen teel een actie voor aanschaf van lampen met fikse korting. Rinus Antonisse is journalist en lid van de Wantijredactie. wantij november 2013 ((15

Wantij | 2013 | | pagina 15