Actie voor zonnepanelen slaat aan Na een succesvolle actie in 2012 hebben ZMf en Zeeuwind in 2013 wederom de handen ineen geslagen voor meer zonne-energie in Zeeland. Met 'Het Zon Effect 2' willen ze het de Zeeuw zo makkelijk en zo aantrekkelijk mogelijk maken om zonnepanelen aan te schaffen. Daarnaast willen de initiatiefnemers mensen bewust maken van de voordelen van duurzame energie door het geven van onafhankelijke informatie. Drukte op informatieavonden Resultaten Zon Effect 1 en 2 Zonne-energie is booming Ilse Pama Het aanschaffen van zonnepanelen is een fikse investering. Particulieren hebben behoefte aan een centraal en vertrouwd aanspreekpunt, een voorselectie van leveranciers, systemen, kennis en advies. Daarom hebben de ZMf en Zeeuwind in mei 2013 op tien locaties in Zeeland informatiebijeenkomsten georganiseerd over de aanschaf van zonnepanelen. Daarnaast is door 'Het Zon Effect' een gezamenlijke inkoopactie voorbereid, zodat geïnteresseerden voor een scherpe prijs zonnepanelen hebben kunnen aanschaffen. Belangstellenden konden zich tot 15 juni inschrijven voor zonnepanelen van 'Het Zon Effect'. Honderden mensen (zie tabel) hebben dit gedaan en zijn inmiddels ook de trotse eigenaar van een zonne-installatie. Dat er veel interesse is voor zonnepanelen in Zeeland, blijkt wel uit de grote interesse voor de informatiebijeenkomsten van 'Het Zon Effect'. Meer dan duizend mensen bezochten een van de tien bijeenkomsten, verspreid over Zeeland. In totaal zijn er in Zeeland meer dan 600 huishoudens voorzien van zonnepanelen. De verwachting is dat er dit jaar maar liefst zo'n 7.000 zonnepanelen op de Zeeuwse daken zijn bij gekomen door de actie. Zodoende heeft de actie ook de lokale economie een zet in de rug gegeven. Een prima resultaat waar ZMf en Zeeuwind, als organisatoren van 'Het Zon Effect', heel blij mee zijn. Zo komt de droom, heel Zeeland aan de zonne-energie, weer een stukje dichterbij! 2012 2013 Bezoekers informatie avonden 1.200 1.000 Aantal zonnepanelen geplaatst 6.000 7.000 Voor meer informatie: www.hetzoneffect.nl Wilt u op de hoogte blijven van mogelijke vervolgactiviteiten? Laat uw e-mailadres achter op www.hetzoneffect.nl/opdehoogte. Zeeland is de zonnigste provincie van Nederland; de zon schijnt hier bijna 8% meer dan in de rest van het land. Zonnepanelen zijn hier dus een extra goede investering. De Zeeuwen lijken hier net zo over te denken. Met een voorzichtige schatting denken we dat er inmiddels zo'n 4.000 Zeeuwse daken voorzien zijn van zonnepanelen. Dat betekent dat 2,3% van de Zeeuwse huishoudens kan genieten van zonnestroom. In Nederland zijn er in totaal ongeveer 100.000 daken voorzien van zonne-installaties. 8 1 wantij november 2013 Ilse Pama is beleidsmedewerker klimaat en energie bij de ZMf.

Wantij | 2013 | | pagina 8