HIER Opgewekt servicepunt voor lokale en duurzame energieopwekking HIER Opgewekt' is hét platform voor lokale duurzame energie- initiatieven. Het servicepunt helpt iedereen die gezamenlijk aan de slag wil met het zelf opwekken van duurzame energie. Dat kunnen particuliere initiatiefnemers zijn, energiecoöperaties, gemeenten, verenigingen et cetera. De ZMf is de organisatie achter dit servicepunt in Zeeland. De ZMf zet zijn kennis en ervaring graag in om anderen op weg te helpen. Ondersteuning Meer weten? hier Melissa Ernst en Ilse Pama Een groot deel van onze energie kan duurzaam worden opgewekt. Niet centraal maar lokaal. Tegen de tweehonderd (burger-) initiatieven zijn al gestart in Nederland op dit gebied. Ook in Zeeland, zoals u in deze Wantij kunt lezen. De toekomst voor lokale energie is veelbelovend. Dit vergt echter wel veel kennis van zaken: op het gebied van techniek, businessplannen, organisatie, marketing, vergunningen etc. De ZMf wil hierbij helpen. Dat is waar 'HIER Opgewekt' over gaat: een (kennis-) platform voor iedereen die betrokken is, of zich betrokken voelt bij lokale duurzame energieopwekking. Veel initiatieven starten enthousiast, maar lopen gaandeweg tegen vragen aan. Vragen als: welke organisatievorm kies ik, hoe pak ik het juridisch aan, hoe werf ik leden, hoe communiceer ik met mijn omgeving, hoe is het te financieren? Het servicepunt biedt ondersteuning bij de zoektocht naar passende antwoorden en brengt de geïnteresseerde in contact met de juiste partijen. Er is zowel een Zeeuws als een landelijk netwerk waarmee men in contact gebracht kan worden. Ook kan het servicepunt de koppeling maken met andere soortgelijke initiatieven en mensen in contact brengen met anderen die voor dezelfde uitdaging staan of hebben gestaan. Het servicepunt organiseert in Zeeland en omgeving regelmatig workshops over bijvoorbeeld hoe een initiatief te beginnen, leden te werven en een lokaal energiebedrijf in de verschillende fases te ontwikkelen. Het wiel hoeft niet telkens opnieuw uitgevonden te worden. Er zijn intussen vele mensen in Nederland en in Zeeland bezig met het opzetten van duurzame initiatieven. Men kan van elkaar leren en elkaar inspireren. Op de website www.hieropgewekt.nl/initiatieven vindt u informatie die ook voor u interessant kan zijn bijvoorbeeld over andere lokale duurzame energie-initiatieven in Zeeland en Nederland. Het doel van deze website is verbinden, informeren en inspire ren. Hiermee is de website dé plek waar initiatieven zich kunnen presenteren. Ilse Pama en Melissa Ernst zijn de con tactpersonen van het servicepunt HIER Opgewekt Zeeland. Heeft u vragen of wenst u ondersteuning? Neem dan contact op via tel. 0113 230075 of per e-mail: info@zmf.nl HIER Opgewekt is een initiatief van De Natuur en Milieufederaties en de HIER Klimaatcampagne en wordt mede mogelijk gemaakt door het Droom- fonds van de Nationale Postcode Loterij en Qurrent. wantij november 2013

Wantij | 2013 | | pagina 9