Berichten van de ZMf De Postcode Loterij helpt! Ledenvergadering 27 mei Zomercursussen interactie tussen mens en natuur Scoop, bedankt! Dinsdagavond 27 mei is het weer zover: de ledenvergadering van de ZMf. Zet deze datum alvast in uw agenda. Graag bespreken we dan samen met u de stand van zaken rondom onze vereniging. De officiële uitnodiging met bijbe horende agenda ontvangt u bin nenkort. Wat we nu alvast kunnen verklappen, is dat we te gast zijn op een onalledaagse locatie: de fabrieksterreinen van Yara Sluiskil. Wat ook niet alledaags is, is de prachtige wandelroute langs het terrein. U heeft er al over kun nen lezen op pagina 14. De ZMf heeft samen met de Stichting Landschapsbeheer Zeeland het initiatief genomen om Yara te hel pen bij het omtoveren van haar onaantrekkelijke braakliggende terreinen in een geweldig divers (tijdelijk) natuurgebiedje. We wil len u deze avond graag meer laten zien van dit gebied. We maken u graag attent op het cursus aanbod van University College Roosevelt (UCR). In 2014 biedt het UCR, als Campus by the Sea van de Universiteit Utrecht in Middelburg, twee zomercursussen aan over de interactie tussen mens en natuur. De eerste, een ééndaagse cursus op woensdag 18 juni, getiteld 'Biophilia: the impact on the medical profession' biedt een overzicht van de kennis over de helende werking van de natuur voor medische professionals. Daarnaast orga niseert UCR een vijfdaagse cursus, van 7 tot 11 juli over de interactie tussen mens en plant. Onder leiding van prof. B. van Duijn worden hier de ethische, prakti sche en esthetische elementen van deze interactie verkend. De titel van de cursus is 'Plant-man Interaction and the Moving Plant: Science, Art and Intelligence'. Meer informatie en inschrijven: www.utrechtsummerschool.nl Dit jaar heeft de ZMf de Thijs Kramerlezing georganiseerd in samenwerking met Scoop, het Zeeuws instituut voor sociale culturele ontwikkeling. De ZMf wil via deze weg Scoop hartelijk danken voor de fijne samenwerking en voor de succesvolle bijdrage aan de organisatie van de lezing. advertentie 22J wantij april 2014 De Nationale Postcode Loterij is de grootste goededoelenloterij van Nederland. Sinds 1989 is ruim 3,8 miljard euro geschonken aan 89 organisaties die zich inzetten voor de bescherming van mens en natuur. Met de bijdrage van de loterij kunnen De Natuur- en Milieufederaties zich in de 12 provincies voor natuur, milieu en landschap inzetten. Waardoor bijvoorbeeld zeldzame dag vlinders kunnen blijven bestaan. Meedoen is eenvoudig, bel 0900 300 1500 (lOcpm) of meld u aan via www.postcodeloterij.nl. Voor 11,75 per lot speelt u al mee. Alvast hartelijk dank voor uw deelname.

Wantij | 2014 | | pagina 22