£5 Colofon Als blijk van grote waardering en met het doel het gedachte goed van Thijs levend te houden, vroeg Gedeputeerde Staten van Zeeland aan de ZMf om tweejaarlijks een Thijs Kramerle zing te organiseren. Dat heeft de ZMf, voor deze editie samen met Scoop, nu voor de vierde keer gedaan. Thijs was een man met verrassende ideeën. Voor het ZMf- werk bood zijn mens- en maatschappijbeeld hem veel hou vast. En voor de praktijk van alle dag putte hij uit filosofie, economie, kunst en geschiedenis. De multidisciplinaire kijk en het verbinden van thema's, doelgroepen en disciplines vormen een belangrijke leidraad om inhoud te geven aan de Thijs Kramerlezing. Na lezingen met natuur, economie en filosofie als invalshoek, hebben we dit jaar de natuur laten beschouwen vanuit de omgevingspsychologie. Agnes van den Berg, hoogleraar in Groningen, koos daarvoor het onderwerp: 'Natuur dichtbij, wat als een samenleving vervreemd raakt van de natuur?' Bijna driehonderd mensen hebben op de eerste lentedag van dit jaar in de Zeeuwse Concertzaal te Middelburg genoten van een inspirerende en succesvolle lezing. Wantij wil u de lezing en de dag opnieuw laten beleven. Veel leesplezier. Tjeu van Mierlo, directeur ZMf O Zie voor meer informatie ook: www.dethijskramerlezing.nl APRIL 2014 nummer 123 jaargang 31 nr. 1 Het wantij is de plaats waar vloedstromen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf ver stuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 24,- per jaar. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Redactie: Melissa Ernst (gastredactie), Janneke Donkers, Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Redactiesecretariaat: ZMf Ravelijn de Groene Jager 5, 4461 DJ Goes T. (0113) 230075 E. egeelhoed@zmf.nl Vormgeving en productie: Nilsson communicatiekunstenaars Goes Voorpagina: Agnes van den Berg (Foto: Shody Careman) FSC FSC® C016391 2 J wantij april 2014

Wantij | 2014 | | pagina 2