Natuur dichtbij Inhoud Wat als een samenleving vervreemd raakt van natuur? Vierde Thijs Kramerlezing Natuur dichtbij Na afloop Interview Agnes van den Berg Tonnie Dieleman speelt 'Land van verandering' Yara werkt aan natuur rond de fabriek Natuurmonumenten geeft recreanten de ruimte Staatsbosbeheer wil kinderen weer laten spelen Efficiëntere zonnepanelen en windturbines met dank aan de chemie De voorloper Plantaardig Honderden excursies per jaar bij Het Zeeuwse Landschap De voetafdruk Als ik terugdenk aan mijn jeugd, dan is het eerste beeld dat bij me opkomt dat van het veldje achter ons huis. Ons huis was een doodgewone eengezinswoning in een doorsnee woonwijk in Apeldoorn. Achter het huis lag echter een verborgen schat, een grote tuin, die tot aan een schutting keurig was aangelegd met grind en borders. Er zat een deurtje in die schutting, en als je daardoor stapte, kwam je in een andere wereld. Een magische wereld van wild grasland omringd door een sloot met boterbloemen. Berichten Het Zon Effect Sponsors Thijs Kramerlezing Agnes van den Berg Als kind bracht ik vele uren door in dat grasland, op mijn knieën op zoek naar krekels om te vangen in een potje of op mijn rug liggend turend naar de wolken. Toen ik iets ouder werd, was ik ook vaak te vinden in de moestuin van mijn oma, die een paar straten verderop woonde. Ik had daar een eigen tuintje, waar ik wortels en radijsjes kweekte. Onderweg van huis naar mijn moestuin fietste ik langs braakliggende veldjes die overal tussen de huizen te vinden waren, en waar soms een paar pony's stonden te grazen. In de vakanties ging ik vaak Foto: Loes de Jong wantij april 2014 If 3

Wantij | 2014 | | pagina 3