Belgen vallen voor groen en ruimte aan de Nederlandse kust Wat is Natuurpunt? Nederland vakantieland wint al jaren terrein onder Belgische vakantiegangers. Het aantal Belgen dat naar het noorden reist voor een korte vakantie is in tien jaar verdubbeld. Als het op overnachtingen aankomt, hebben ze de Britten zelfs van de tweede plaats gestoten. Vooral de Hollandse en Zeeuwse stranden mogen rekenen op de komst van onze zuiderburen. René van Ewijk (45) uit Sint-Martens-Latem weet met zijn vrouw en vier jonge kinderen de Nederlandse kust al zijn hele leven te waarderen. 'De Nederlandse kust is veel mooier dan de Vlaamse. Bij ons denken ze bij elk open plekje: 'bouw maar vol met beton', terwijl je aan de Nederlandse kust veel open ruimte en groen hebt.' Bron: www.metronieuws.nl Natuurpunt is een onafhankelijke organisatie die zich inzet voor natuurbehoud in Vlaanderen. Gesteund door 90.000 leden zetten meer dan 6.000 vrijwilligers zich dagelijks in om bedreigde planten, dieren, biotopen en landschappen te bescher men. Daartoe koopt en beheert Natuurpunt honderden natuurgebieden, brengen de staat van de natuur in kaart en treden in dialoog met beleidsmakers. Natuur punt brengt mensen in contact met de schoonheid van en kennis over de natuur via vorming en publieksacties. Jaarlijks komen er meer dan 2 miljoen bezoekers in de natuurgebieden. www.natuurpunt.be klimaatverandering die ook voor de Bel gische kust gevolgen zal hebben. Als voor beeld noemt Hansen de grote storm van 5 december 2013. Het water stond toen bij Oostende maar net onder de kritische grens van overstromingsgevaar. 'Om de gevolgen van klimaatverandering aan te kunnen, moet de natuur aan onze kust versterkt worden. Onze 67 kilometer kust lijn is niet overal even robuust en veer krachtig. De zwakke schakels zijn juist die plaatsen waar de natuur verdwenen is. Voor Natuurpunt is de oplossing duidelijk: werken met natuurlijke klimaatbuffers, of 'ecosysteem based adaptation'. Dat is de kracht van de natuur gebruiken om de mens en maatschappij te helpen zich aan te passen aan de gevolgen van de zeespiegelstijging. Dit omvat het duur zaam beheer, behoud en herstel van die ecosystemen. Simpel gezegd: In de praktijk betekent dit méér natuur, ook op plekken waar je die niet direct verwacht. De Belgische betonkust is achterhaald en moet nodig vergroend worden.' Rob Kregting is lid van de Wantijredactie

Wantij | 2014 | | pagina 13