'Recreanten raken ongeschonden strand en duinzicht kwijt' ondernemers Ed Troost: Langs een prachtige eikenhouten trap ga ik naar boven en wordt ontvangen in zijn werkkamer. Hij zorgt voor koffie, zet zich aan de tafel en begint te praten. Ed Troost, voorzitter van de recreatieonderneming Recron, is duidelijk een man met visie. Gedreven om zijn boodschap uit te dragen naar alles en iedereen die het maar wil horen. Belang Drieduizend tot vierduizend mninill Peter Maas Troost heeft zelf ook een aantal vakantie parken in eigendom en beheer. Onlangs kwam hij in het nieuws doordat hij namens de Recron een brief had geschre ven aan de gemeente Schouwen-Duive- land, waarin hij waarschuwde om niet de kip met de gouden eieren te slachten. Troost: 'Toerisme en recreatie zijn belang rijk voor Zeeland. Natuurlijk, zeker ook voor een streek als deze, waar verder alleen nog de agrarische sector wat in de melk te brokkelen heeft. Maar er zijn nu eenmaal grenzen. Laten we vooral niet een Belgische kust worden! Waarom denk je dat al die Belgen nu juist naar Zeeland uitwijken? De kustzone bij onze zuiderbu ren is helemaal naar de donder geholpen, de campings zijn er dramatisch en het hele gebied is versteend. Mensen willen beslist méér dan alleen maar een strookje zand langs de zee.' Maar klinkt het niet een beetje verdacht, de recreatieondernemer die waarschuwt om niet nog meer andere recreatieonder nemers toe te laten. Troost: 'Maar om wie zijn belang gaat het nu? We moeten samen toch zorgen voor een goed product. Op dit moment liggen de goedkope recreatie bungalows goed in de markt. Die worden door particulieren gekocht en opgeknapt. Daar zit dus wel een kwaliteitsimpuls aan te komen. Voor het overige moeten we er de schouders onder zetten om het recre atieve product op te waarderen naar de huidige normen.' Er zijn op dit moment tal van plannen in voorbereiding voor meer recreatiewonin gen. Troost weet zonder meer de cijfers 14 1 wantij december 2014

Wantij | 2014 | | pagina 14