Carla Schönknecht geeft ondernemers graag de ruimte DE VOETAFDRUK Tussen het collegeoverleg en de opening van de Contactabeurs heeft Carla Schönknecht even tijd voor de Wantij en haar voetafdruk. De gedeputeerde voor ruimtelijke ontwikkeling, natuur en water, toerisme en nog het een en ander, kent dit fenomeen nog niet, maar is wel benieuwd naar haar eigen voetafdruk. Warmte en storm Hot spots Grenzen M Foto: Anda van Riet Gerda Spaander willen graag dat ontwikkelingen zich daar concentreren, zodat andere gebieden leeg blijven. Maar dat is verder vooral de verantwoordelijkheid van de gemeenten, en ook van de ondernemers, die ik graag de ruimte wil geven. Zeker nu we uit de recessie komen.' Die is met 5.5 ha iets hoger dan de gemid delde Nederlandse voetafdruk. Carla Schönknecht scoort bovengemiddeld als het gaat om het kopen van kleren: 'Ik moet er representatief uitzien, en heb heel ver schillende portefeuilles, die vragen om verschillende garderobes.' Ook met haar mobiliteit zit ze boven het gemiddelde, met jaarlijks één vliegvakantie en een paar autovakanties, en geen OV-gebruik. Ze scoort laag qua grote aankopen, want wat ze koopt moet goed zijn van kwaliteit, en gaat dus lang mee. Is ze tevreden over haar eigen voetafdruk? 'Ik heb het nog nooit zo bekeken, maar ik vind het leuk om er aan mee te werken. Mijn uitkomst ligt iets boven het gemiddelde, het lijkt me haalbaar om op of onder het gemid delde uit te komen. Ik vul hem volgend jaar nog eens in!' We gaan nog even terug naar het onder werp vakantie. Waaraan moet die vol doen? 'Ik ga graag ergens naar toe waar het warm is. Dus ik ga graag naar Grie kenland, Spanje e.d. Ik wil ook cultuur beleven, lekker eten, en verder wil ik lui eren. Behalve als we een stad bezoeken, dan zijn mijn man en ik juist erg actief. In Zeeland wandelt en fietst de in Vlissingen wonende gedeputeerde graag. 'En dan liefst bij het water, of het nu de zee is of de Schelde. Dan hoeft het geen mooi weer te zijn, juist als het stormt kan ik erg genie ten. Ik sluit me aan bij de Duitsers: 'Es gibt kein schlechtes Wetter, es gibt nur falsche Kleidung.' We vragen Carla Schönknecht natuurlijk naar haar visie op de toeristische ont wikkelingen langs de kust. Maakt ze zich zorgen bij het zien van de vele plannen? Haar antwoord is kort en krachtig: 'Nee. De provincie heeft in het nieuwe Omge vingplan 'hot spots' aangewezen als plaats voor nieuwe ontwikkelingen. Dat gaat van Cadzand en Breskens via Wal cheren tot en met de Brouwersdam. We Schönknecht maakt zich geen zorgen om Belgische toestanden. 'Dat kan hier niet eens. We hebben hier te maken met de Ecologische Hoofdstructuur, het Natio naal Park Oosterschelde, 12 Natura 2000- gebieden, en dan nog de maatregelen die de stikstofemissie moeten beper ken. Daardoor zijn er grenzen aan wat er gebouwd mag worden.' Ook gaat ze er van uit dat de ondernemers er geen baat bij hebben om dat waar de toeristen op af komen, te bederven. De gedeputeerde vindt het prima dat plannen die de grens opzoeken, zoals het in oorsprong 26 meter hoge Inspiratiecentrum op de Brouwers- dam, in samenspraak met mensen uit de omgeving worden aangepast. Voor meer informatie: www. voetafd ruk.nl www.wnf.nl Gerda Spaander is lid van de Wantijredactie 20) wantij december 2014

Wantij | 2014 | | pagina 20