Verscheurd? Column Szmf £5 Colofon Een heerlijke zomerdag aan het strand. Ik dacht eraan tijdens de discussie over de verrommeling van onze kusten en stran den. Zelf houd ik niet van volgebouwde kusten, maar de oude en nieuwe boulevards zijn -watje er ook van vindt- karakte ristiek. Loes de Jong www.loesdejongfotografie.nl Ondertussen gaat de discussie over de verrommeling door. Visie moet er komen en ook het lef om nee te zeggen tegen het zondermeer verder volbouwen van duingebieden en stranden. Ja, dacht ik, dat is wel zo, maar wie bepaalt dan wat mooi of passend is? En waarom mag je dan niet genieten van de schitterende stranden in Zeeland in duurzame slaap- huisjes? Per slot van rekening zijn dankzij Natura 2000 de kwetsbare duingebieden en stranden toch beschermd? Of niet? Een dilemma! Het debat verscherpte, maar er kwam een oplossing: wat als we in gesprek gaan, aandacht vragen voor de keerzijdes en slim samenwerken. Maar ja, dan moeten partijen elkaar ook ruimte geven. En dat betekent toch inleveren. Het ver scheurde me. DECEMBER 2014 nummer 125 jaargang 31 nr. 3 Het wantij is de plaats waar vloedstromen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf ver stuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 24,- per jaar. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Redactie: Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander, Leo Vorthoren (gastredacteur) en Willem de Weert (eindredactie). Redactiesecretariaat: ZMf Ravelijn de Groene Jager 5, 4461 DJ Goes T. (0113) 230075 E. egeelhoed@zmf.nl Vormgeving en productie: Nilsson communicatiekunstenaars, Goes Voorpagina: Strandhuizen op het voormalige Sophiastrand, nu de Van Koeveringeboulevard. (Foto: Loes de Jong) Vorige Wantij: In plaats van Wantij nr. 124 is op 18 oktober 2014 een bijlage van de ZMf/PZC verschenen over de Nacht van de nacht. "FSC www.fsc.org FSC® C006922 2 wantij december 2014

Wantij | 2014 | | pagina 2