Recreatieve wildgroei aan de kust Provincie laat regie los, gemeenten gaan hun gang, projectontwikkelaars grijpen hun kans Verscheurd? Recreatieve wildgroei aan de kust Brouwersdam: van icoon tot pretpark Bezwaren maken, visie ontwikkelen en samenwerken Spurensicherung Belgische kust in beton gegoten Recreanten raken ongeschonden strand en duinzicht kwijt De keerzijde van de Blauwe Vlag Het strand leeft en heeft geleefd Berichten Carla Schönknecht geeft ondernemers graag de ruimte uj it rESnïi- Hl ras» me Het is een schrikbeeld voor velen: de Zeeuwse (en Zuid-Hollandse) kust die op veel plaatsen een Belgisch aanzien krijgt en op sommige plekken verandert in een tweede Benidorm. Leo Vorthoren, beleidsmedewerker Ecologie en Ruimte bij de ZMf, telde de volumes op van de plannen die in de afgelopen twee jaar in gang zijn gezet om aan de kust te bouwen. Hij kwam uit op meer dan veertig projecten en zijn opsomming is nog niet compleet. Bouw van het Ecohotel met villa's in de duinen (Foto: Gert de Groot) Loes de Jong Willem de Weert Gerda Spaander Willem de Weert Rob Kregting Rob Kregting Peter Maas Peter Maas Harry Raad Saskia Freericks Gerda Spaander Willem de Weert Dit is een eerste inventarisatie die hij bij elkaar schraapte door informatie in te winnen bij de gemeenten en door websites van projectontwikkelaars te bezoe ken. De Zeeuwse kip met de gouden eieren - rust, openheid en ruimte - dreigt te worden geslacht. Bestaat er geen overzicht dan? Nee, sinds de Provincie de wantij december 2014 t 3

Wantij | 2014 | | pagina 3