Berichten van de ZMf 3 R Vernieuwing bij de ZMf Het Zon Effect gaat weer van start Nieuwe directeur ZMf Verhuizing Gezocht vrijwilliger voor redactie Wantij Aankondiging ledenvergaderingen: 2015 is het jaar van de vernieuwing voor de ZMf. De ZMf krijgt een nieuwe kantoor locatie, de Zeeuwse Bibliotheek, én een nieuwe directeur. Dat zijn grote verande ringen die naast enige onzekerheid ook veel kansen bieden. De nieuwe kantoor ruimte bijvoorbeeld bevindt zich in het gebouw midden in de Zeeuwse samenle ving waar Scoop en andere maatschappe lijke organisaties hun werkruimte hebben. Met deze organisaties kan eenvoudig samenwerking worden gezocht bij projec ten op het gebied van natuur, milieu en landschap, én duurzaamheid. Een ander pluspunt is dat de nieuwe locatie dagelijks wordt bezocht door een grote groep Zeeuwse inwoners. Daardoor wordt het eenvoudiger om met een breed publiek te communiceren over zaken waar de ZMf zo hard aan werkt. Daarnaast komt er een nieuwe directeur. Deze gaat zich onder andere focussen op het verder ontwikkelen van kansen voor acquisitie en fondsenwerving. Vanaf zaterdag 4 april gaat Het Zon Effect weer van start. Deze gezamen lijke inkoopactie van zonnepanelen is al drie jaar lang een groot succes. Het Zon Effect heeft ervoor gezorgd dat er in drie jaar tijd 18.000 zonnepanelen op 1600 daken zijn geïnstalleerd, met een totale opbrengst van 4,5 MW elektriciteit. Ook dit jaar kunnen mensen in Zeeland tegen een scherp tarief zonnepanelen aanschaffen via Het Zon Effect. Het Zon Effect is een project van de ZMf (Zeeuwse Milieufederatie) en Zeeuwind. Het doel van het project is eigenlijk heel simpel: meer zonne-energie in Zeeland. We wil len mensen bewust maken van het belang van zonne-energie en geven informatie over het aanschaffen van zonnepanelen. De campagneperiode van Het Zon Effect is van 4 april tot en met 14 juni. Dit jaar organiseert Het Zon Effect vier informatiebijeenkomsten in Goes, Oost burg, Terneuzen, Middelburg. Deze wor den in de derde en vierde week van april gehouden. De exacte data volgen nog. Vorig jaar bezochten ruim 600 bezoekers de informatieavonden die verspreid over Zeeland werden gehouden. Uiteindelijk hebben toen 400 huishoudens in totaal 5.000 panelen op hun daken gelegd. Meer informatie op www.hetzoneffect.nl. Mare Argeloo, de nieuwe directeur van de ZMf. (Foto: ZMf) Per 1 april wordt Mare Argeloo de nieuwe directeur van de ZMf. Hij volgt Tjeu van Mierlo op, die ruim 25 jaar directeur is geweest van de ZMf. Tjeu blijft tot aan zijn pensionering werkzaam bij de ZMf en zal zich richten op het inwerken van Argeloo. Daarnaast blijft Tjeu in deeltijd werkzaam als beleidsmedewerker op de terreinen 'verduurzaming van de Zeeuwse havens en bedrijven', 'Windpark Zeeland' en 'Wester- schelde'. Mare Argeloo neemt bij de ZMf alle directeurstaken op zich. Uiterlijk 1 juli 2015 verhuist de ZMf naar de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Ons bezoekadres wordt dan Kousteen- sedijk 7, 4331 JE Middelburg. Ons nieuwe telefoonnummer is nog niet bekend. De redactie van Wantij is op zoek naar een vrijwilliger die een bijdrage aan het blad wil leveren. Dit houdt in dat je in overleg met de redactie zelfstandig arti kelen schrijft over natuur en milieu in Zeeland. Dit kunnen bijvoorbeeld achter grondverhalen en interviews zijn. Voorwaarden zijn datje correct Nederlands schrijft, een vlotte leesbare schrijfstijl hebt, in het redactieteam past en bereid bent aanwijzingen van de eindredacteur op te volgen. De redactie vergadert zes keer per jaar op het kantoor van de ZMf, meestal op vrijdagmorgen van 10.30 tot 12.00 uur. Redactieleden ontvangen een reiskostenvergoeding en een bescheiden onkostenvergoeding. Voor meer informatie, mail w.deweert@ hetnet.nl (eindredacteur Wantij). In 2015 worden er twee algemene ledenvergaderingen gehouden. De data zijn: Dinsdagavond 2 juni Dinsdagavond 3 november De locaties zijn nog niet bekend, maar de leden van de ZMf ontvan gen van ons tijdig een uitnodiging. wantij maart 2015 (19

Wantij | 2015 | | pagina 19