Waardevol I Column J £5 Colofon &"f Je eigen blik en observatie bepalen wat je hier ziet. Een foto graaf ziet prachtige objecten als verbeelding van nog geen generatie geleden. Levende geschiedenis waar de meeste musea nog niet aan toe zijn. Plaatsen die plek bieden aan tij delijke 'pop-up' activiteiten. Een ander ziet vooral de troep en rommel en de olie die nog in plassen op de vloer ligt. Maar de circulaire economie verenigt dit: alles wat je hier ziet is waardevol, want het bevat grondstoffen voor nieuwe producten. Bij mij kriebelt dat. Een geweldig idee, rommel bestaat niet meer! Tegelijkertijd slaat weemoed toe. Verdwijnen zo ook niet de herinneringen aan voorbije tijden nog voordat daarvoor erkenning ontstaat? Voegt het circulaire denken 'van ver bruik naar gebruik' ook niet een verantwoordelijkheid toe om bewust te bewaren voor de volgende generaties? Loes de Jong www.loesdejongfotografie.nl MAART 2015 nummer 126 jaargang 32 nr. 1 Het wantij is de plaats waar vloedstromen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf ver stuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 24 per jaar. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Redactie: Tjeu van Mierlo (gastredactie), Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Redactiesecretariaat: ZMf Ravelijn de Groene Jager 5, 4461 DJ Goes T. (0113) 230075 E. egeelhoed@zmf.nl Vormgeving en productie: Nilsson communicatiekunstenaars Goes Foto voorpagina: Loes de Jong "FSC www.fsc.org FSC® C006922 2 wantij maart 2015

Wantij | 2015 | | pagina 2