Na het succes van 'De Nieuwe Wildernis' komt er in september een nieuwe bioscoopfilm over de natuur in Nederland uit. Deze keer met Zeeland, en met name Het Verdronken Land van Saeftinghe, in een grote rol. We spraken de uitvoerend producent. Nieuwe Wildernis Rob Kregting 'EMS FILMS werd zo'n dertig jaar geleden opgericht door Ton Okkerse', vertelt Ignas van Schaick (1961, Amsterdam), uitvoe rend producent. 'Vrij lang hebben we in opdracht van televisiezenders over de hele wereld gewerkt, zoals voor National Geographic en Discovery Channel. Met name National Geographic is mijn inspi ratiebron. In 2006 namen we het besluit om ook films voor de bioscoop te gaan maken. Daaruit kwam als eerste productie 'Buddha's Lost Children' voort, over een groep monniken in Laos en Thailand. Deze film kreeg een Oscarnominatie voor beste documentaire. EMS FILMS besloot door te gaan met het maken voor films voor de bioscoop. Het aanbod op tv is groot, dat maakt het lastig je nog te onderscheiden. Bioscoopfilms worden er in Nederland veel minder gemaakt. Wat opviel was de enorme populariteit van de BBC natuur- documentaires. Dat begon in 2006 met Earth.' 'Zo ontstond het idee voor 'De Nieuwe Wildernis', een natuurfilm over de Oost- vaardersplassen. Het rondkrijgen van het budget van 1.8 miljoen euro voor deze productie was moeilijk. Voor financiers is het lastig in te schatten of een dergelijke film succes zal hebben. Maar nadat hij uit kwam in september 2013, trok hij 700.000 bezoekers naar de bioscoop. We hadden voorafgaand aan de verschijning van 'De Nieuwe Wildernis' wel ideeën over een vervolg, maar die waren nog niet con creet. Na het grote succes zijn we daar volop mee aan de slag gegaan. In septem ber 2015 komt de opvolger uit: 'Holland, Natuur in de Delta'. En in 2018 volgt een 12 wantij juni 2015

Wantij | 2015 | | pagina 12