Kracht Column Colofon &"f Natuur blijft me altijd verbazen. Op mijn eerste college micro biologie, nu alweer bijna veertig jaar geleden, was de bood schap helder: 'alles is overal, maar het milieu selecteert'. Ik denk er vaak aan, niet alleen tijdens de wandelingen die ik maak door de natuur, maar vaker nog als ik ergens in een stad ben. De kracht uit deze bloem spreekt me aan. Het is een levend bewijs dat mijn oude professor gelijk had en het sterkt me in het vertrouwen dat ook in de prachtige Deltawateren nog steeds die oude kracht schuilt. Mijn oproep: zorg ervoor dat de omstandigheden weer kunnen selecteren en dat de natuur zich kan verrijken. Bijvoorbeeld met kleinschalige zoet-zout overgangen, met de aanleg van oevers of eilanden. Dat is allemaal wat minder heftig dan de dynamiek in de tijd voor de Deltawerken, maar kan minstens zo interessant worden. Loes de Jong Foto: Paardenbloem, Taraxacum officinalis (Loes de Jong). www.loesdejongfotografie.nl JUNI 2015 nummer 127 jaargang 32 nr. 2 Het wantij is de plaats waar vloedstromen elkaar ontmoeten. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf ver stuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 24 per jaar. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te betekenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Redactie: Elly Geelhoed (secretariaat), Bouke Kromhout van der Meer, Rob Kregting, Peter Maas, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Redactiesecretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg T. (0118) 654180 E. egeelhoed@zmf.nl Bankrekeningnummer ZMf: NL12INGB0002982942 Vormgeving en productie: Nilsson communicatiekunstenaars Goes Foto voorpagina: Verdronken Land van Saeftinghe. Loes de Jong. Trsc www.fsc.org FSC® C006922 2 wantij juni 2015

Wantij | 2015 | | pagina 2