Natura 2000 Inhoud beleven, gebruiken, beschermen Kracht Natura 2000: beleven, gebruiken, beschermen Beschermen. Natuur bescherming staat of valt met handhaving Beleven. Steeds meer oog voor natuur Westerschelde Gebruiken. De Oosterschelde culinair Natura 2000 Grote Deltawateren Beleven. 'We gaan ons eigen land herontdekken' Beschermen. Grevelingen, natuur van grote aantallen Beschermen. Nauwe korfslak heeft ook een stem in het kapittel Nieuwe ZMf-directeur Mare Argeloo 'Natuur lijke kracht van de Delta zwaar onderschat' De voetafdruk. Nieuwe directeur ZMf: Mare Argeloo Berichten ZMf De ZMf is verhuisd We prijzen ons gelukkig dat Zeeland rijk is aan natuur. 'Natuur om te beleven, te gebruiken en te beschermen.' Dat is de mantra voor de zestien Natura 2000-gebieden die Zeeland rijk is (in totaal zijn er 166 Natura 2000- gebieden in Nederland). 'Natura 2000' betekent dat ze deel uitmaken van een samenhangend netwerk van natuurgebieden in de Europese Unie. Het doel is het keren van de achteruitgang van de biodiversiteit. Beheerplan Informatieavonden Loes de Jong Willem de Weert Gerda Spaander Rob Kregting Bouke Kromhout van der Meer Loes de Jong Rob Kregting Peter Maas Harry Raad Willem de Weert Gerda Spaander Willem de Weert In een dichtbevolkt en welvarend land als Nederland treedt in een Natura 2000-gebied vaak spanning op tus sen economie en ecologie. Dat zie je bijvoorbeeld duidelijk bij de grote Zeeuwse Deltawateren. De Wester schelde is de vaarweg naar Gent en Antwerpen, maar ook een levend estuarium waar zee en rivier elkaar ontmoeten, met het grootste brakwa terschor van Europa. De Oosterschelde is de kraamkamer van vele vissoorten en een duikersparadijs, maar ook de plek waar de mossel- en oesterkwekers hun brood verdienen. De Grevelingen is het grootste zoutwatermeer van West-Europa, maar ook een drukbe zochte plaats om te watersporten. Een plan om het een en ander af te stem men, is logisch. In een zogenaamd beheerplan leggen Rijk en provincies vast welke activitei ten op welke wijze mogelijk zijn. Op dit moment liggen de plannen voor de grote Deltawateren ter inzage. In deze Wantij gaan we op Natura 2000 in, niet in detail, maar vanuit de vraag stelling: 'Wat houdt dat in: beleven, gebruiken en beschermen?' Het Natura 2000 Ontwerpbeheerplan Deltawateren 2015-2021 ligt tot en met 30 juli 2015 ter inzage. U kunt tijdens deze periode reageren op het plan. Rijkswaterstaat organiseert drie informatiebijeenkomsten op: dinsdag 30 juni in Restaurant Greve lingen in Bruinisse; donderdag 2 juli in Restaurant 't Schippershuis in Numansdorp; dinsdag 7 juli in Hotel Van der Valk in Goes. U bent welkom tussen 19.00 uur en 21.00 uur en kunt zelf bepalen op welk moment u de inloopbijeenkomst bezoekt. Op deze avonden zijn des kundigen van het project aanwezig om vragen te beantwoorden. Om 20.00 uur is er een presentatie. (j) Willem de Weert is eindredacteur van Wantij. Voor vragen over de zienswijzeprocedure: Directie Participatie, tel. (070) 456 8999 of www.platformparticipatie.nl Meer informatie over Natura 2000 Deltawateren: www.rijkswaterstaat.nl/deltawateren.nl www.rwsnatura2000.nl. wantij juni 2015 3 Westerschelde, transportweg én natuur. (Foto: Loes de Jong)

Wantij | 2015 | | pagina 3