Zeeland Wad 11.130x130 cm (2015). Olieverf op linnen. Foto: Peter Cox. ders van de Haagse School (waaronder Mauve, Roelofs, Weissenbruch), Monet, Bacon, Jongkind, Rembrandt. Maar bij voorbeeld ook fotografen en cineasten zoals Goldin, Oursler, Hitchcock en Lynch.' 'De landschappen, die ik nu schilder, bestaan uit enkele basiselementen, lij nen. Bij zeelandschappen is het nog minder, enkel de horizon, slechts één horizontale lijn, de referentie naar de werkelijkheid. Daardoor is er erg veel ruimte voor de vertaling in verf. Dit is voor mij een uitdaging om uit te zoe ken in hoeverre ik die abstrahering aan zal gaan. Zeeland speelt een erg grote rol in mijn werk. Hier komt de inspiratie van mijn eerste schilderij van de zee van daan. Ik heb in Zeeland ook mijn eerste korte film over de zee gemaakt. En aan Zeeland heb ik het idee voor het onder zoeksproject te danken. In het project wil ik de verschillende kleuren van het licht aan de kust in Nederland gaan onder zoeken. Zit hier een verschil tussen, of niet? In dit traject heb ik vier locaties gekozen, verspreid over de Nederlandse kust, die ik ga bestuderen. In Zeeland ligt er één van. Kan de locatie herkend wor den aan het schilderij, aan de kleur van het licht? Of wordt het door de verdere abstrahering een altijd ontwikkelend, doorlopend proces? Ik wil een soort staalkaart van zeelandschappen maken, om deze verandering van licht, wellicht ter plekke, maar zeker per tijdstip op de dag en per seizoen, te onderzoeken en vast te leggen door de ogen van iemand uit deze tijd.' 'I wantij november 2015 11

Wantij | 2015 | | pagina 11