ZMf adviserend lid SER-Zeeland trinseo ZMf als partner Handschoen Constructieve bijdrage Eind vorig jaar kwam de verbeterde ver standhouding tussen de industrie en de ZMf opvallend voor het voetlicht. De Bra bants-Zeeuwse Werkgeversvereniging(BZW) deed samen met Portiz een appèl op het Provinciebestuur toen de subsidie van de ZMf fors werd teruggebracht. Kempe naars: 'Wij zagen dat het bestaan van de ZMf in gevaar kwam. Er was tien jaar nodig geweest om vertrouwen op te bouwen. Wij hebben vanuit ons perspectief het belang van het bestaan van de ZMf voor de pro vincie benadrukt. Wij zien de milieufedera tie tegenwoordig als een partner waar we mee samenwerken om milieuresultaten te boeken. Het zou jammer zijn als we door de bezuinigingen straks geen gesprekspartner meer hebben.' Enkele jaren geleden zijn de milieucon- venanten afgelopen. Van overheidswege gebeurde er daarna niets structureels meer. Maar in Zeeland ligt dat anders. De ZMf vroeg aan de BZW en Portiz: 'Willen jullie met ons een Zeeuws bedrijfsmilieu plan maken?' Kempenaars zegt dat daar intern over gediscussieerd is. De uitkomst was dat de industrie de handschoen oppakt. 'We willen dat doen met het oog op een goede balans tussen milieu en economie in Zeeland. Een gespecialiseerd bureau is bezig met de verkenning. Het is bij mijn weten uniek dat zo'n plan op eigen initiatief gemaakt wordt en niet door de overheid opgelegd. Op die samenwerking mogen we in Zeeland trots zijn. Frans Kempenaars. (Foto: Tanja Beumer) Willem de Weert is eind redacteur van Wantij. Medewerkers van Tricheo maken op een vrijwilligersdag het strand schoon. (Foto: Tanja Beumer) I ■■■[■IIWHIIlfc De ZMf is als adviserend lid toegetreden tot de SER-Zeeland. Deze raad adviseert voornamelijk de provinciale overheid over sociaaleconomische vraagstukken zoals mobiliteit, toerisme en duurzame energie. De leden van de SER zijn verte genwoordigers van het bedrijfsleven en de vakbonden. Adviseurs zijn de Vereni ging van Zeeuwse Gemeenten en dus nu ook de ZMf, die vertegenwoordigd wordt in de persoon van Tjeu van Mierlo. Voorzitter van de SER Luit Ezinga zegt desgevraagd dat de advie zen van de ZMf welkom zijn: 'De ZMf levert - zeker de laatste jaren - een constructieve bijdrage aan de Zeeuwse samenleving en heeft een hel dere visie op milieuzaken die in Zeeland spelen, natuurlijk vanuit haar doelstel ling. Ook heeft de ZMf kennis van zaken over bijvoorbeeld de circulaire en bio- based economie die in de adviezen over sociaaleconomische vraagstukken bruik baar kunnen zijn.' wantij november 2015

Wantij | 2015 | | pagina 17