Berichten van de ZMf Ujeélmans...Zij een kans De Postcode Loterij helpt! «r jh tm l x i Hoe klimaatneutraal wil jij worden? Bescherm de kust! Zorgen om groei bio-industrie Het Energieservicepunt Zeeland organiseert op donderdagavond 26 november 2015 een infor matieavond in Middelburg over klimaatneutraal leven. Tijdens de avond worden diverse korte presentaties gehouden over een energievriendelijke en bewuste levensstijl. Onderwerpen die aan bod komen, zijn energiebespa ring, elektrisch rijden, verduur zamen van groene monumenten, zonne-energie en duurzaam eten. Aanmelden en meer informatie via www.zmf.nl De publieke steun voor de campagne 'Bescherm de kust!' is overweldigend. Snel na de start van de campagne hebben bijna drieduizend mensen hun steun betuigd via de website. De ZMf heeft samen met vijf natuuror ganisaties in Zeeland en Zuid-Holland (Natuurmonumenten, Natuur en Mili eufederatie Zuid-Holland, Het Zuid-Hol lands Landschap, Het Zeeuwse Landschap en Stichting Duinbehoud) de campagne gelanceerd. De organisaties maken zich grote zorgen over de groei aan recreatieve bouwprojecten waardoor het Zeeuwse en Zuid-Hollandse kustlandschap worden aangetast. Zij willen dat er op korte termijn een gebiedsbrede visie op kustbebouwing komt met bindende afspraken. Ook vragen zij de kustgemeenten pas op de plaats te maken met nieuwe bouwplannen, totdat die visie er is. Voorafgaand aan deze campagne hebben de zes organisaties een analyse gemaakt van de ontwikkelingen langs de kust van Zeeland en Zuid-Holland. Deze notitie heeft aan de basis gestaan van de campagne en is te vinden op www.beschermdekust.nl. De ZMf maakt zich zorgen over de uitbreiding van bestaande intensieve veehouderijen. De afgelopen periode hebben zeker vijf bedrijven uitbreidingsplannen ingediend. De ZMf heeft tegen een aantal aanvragen zienswijzen inge diend. Volgens de ZMf gaat het niet alleen om uitbreidin gen die het landschap aantasten, maar met name ook om bedrijfsvergrotingen die de gezondheid van omwonenden kunnen schaden door bijvoorbeeld stank en de uitstoot van fijnstof. De ZMf roept de Zeeuwse gemeenten op om deze aanvragen kritischer te beoordelen en volgt deze ontwikke ling ondertussen op de voet. advertentie i De Nationale Postcode Loterij is de grootste goededoelenloterij van Nederland. Sinds 1989 is ruim 4,4 miljard euro geschonken aan 92 organisaties die zich inzetten voor de bescherming van mens en natuur. Met de bijdrage van de loterij kunnen De Natuur- en Milieufederaties zich in de 12 provincies voor natuur, milieu en landschap inzetten. Waardoor bijvoorbeeld zeldzame dag vlinders kunnen blijven bestaan. Meedoen is eenvoudig, bel 0900 300 1500 (€0,50 per gesprek) of ga naar www.postcodeloterij.nl Voor 12,75 per lot speelt u al mee. Alvast hartelijk dank voor uw deelname. wantij november 2015 (19

Wantij | 2015 | | pagina 19