naar Luis in de pels De samenwerking van de ZMf met het provinciaal bestuur is een hele waardevolle. Deze samenwerking wordt niet alleen gevoed door de subsidierelatie, maar vooral door de inspanningen van de ZMf om het provinciale beleid te versterken. De ZMf neemt deel aan diverse ambtelijke en bestuurlijke overleggen en brengt daar haar standpunten naar voren. 'Ik zie de rol van de ZMf als luis in de pels niet als een negatief iets, maar als een positieve bijdrage' Waardering Bouke Kromhout van der Meer Door gesprekken met gedeputeerden Carla Schönknecht (o.a. recreatie, toe risme, ruimtelijke omgeving en landschap) en Ben de Reu (o.a. energie en milieu) is er een aardig beeld ontstaan hoe de bestuurders tegen deze samenwerking aankijken. De 'luis in de pels'-rol die de ZMf zichzelf toedicht, wordt door de gedeputeerden als een positief iets gezien. Carla Schön knecht zegt daarover: 'Ik zie 'luis in de pels' niet als een negatief iets, maar als een positieve bijdrage. Zaken worden van een andere kant belicht, wij als politici worden scherp gehouden.' En De Reu vindt: 'Het is helemaal niet erg dat wij als overheid kri tisch gevolgd worden, maar dat moet wel met de nodige nuances gebeuren.' Hij stelt dat de ZMf zich ontwikkeld heeft van een activistische organisatie, die wel heel vaak de gang naar de rechtbank zocht, naar een organisatie die, door aan de voorkant mee te praten, een positieve inbreng heeft in de besluitvormingsprocessen. Lovende woorden zijn er voor de rol die oud-direc teur Tjeu van Mierlo in deze ontwikkeling heeft gespeeld. De Reu vertelt dat ook de werkgevers waar dering voor de ZMf hebben: 'Ten tijde van Carla Schönknecht wantij november 2015

Wantij | 2015 | | pagina 4