Voorbeelden Water en licht Spinnenweb i Stuifzand, Meeuweduinen oerlandschap zoals je in Nederland alleen nog op plaatsen vindt waar tij, slib en zand vrij spel hebben. 'Mijn voorbeelden zijn Erwin Olaf met zijn portretten, Rembrandt met zijn gebruik van licht, en August Sander, een Duitse fotograaf van tussen de Wereld oorlogen. Zijn zwart-wit portretten zijn nog steeds actueel. Al jaren werk ik met veel plezier bij Rijkswaterstaat Zeeland. Sinds dit jaar neem ik meer tijd voor fotografie. Over twee jaar word ik zestig. In een goede balans tussen werk en vrije tijd past voor mij meer tijd voor fotogra fie. Mijn toekomst is al begonnen.' De kop boven dit artikel is een citaat uit het boek Wijsgeer in het Wild van Johan van de Gronden. Rob Kregting is lid van de Wantijredactie. Loes valt met de deur in huis: 'Ik een kunstenaar? Dat is een te groot woord. Voor mij is fotografie een uitdrukking van wat je denkt en voelt. In deze tijd kan iedereen zich via internet de technieken van de fotografie eigen maken. Ik wil meer, vandaar dat ik verschillende cursussen gevolgd heb en nóg volg, in Amsterdam en Middelburg. Men zegt wel eens: creativiteit is een kwestie van hard werken. Ik wil structuur krijgen in de creatieve elementen en een eigen beeldtaal ontwikkelen. Ik experimenteer op dit moment met handmatig afdruk ken. Bijvoorbeeld met een techniek die is afgeleid van de klassieke blauwdruk. Daarbij combineer ik digitaal met analoog.' rijk dat de mens er een plek in heeft, of heeft gehad. Soms ook om de schaal van het landschap te definiëren. Verder zoek ik de abstractie op de vierkante centime ter. Niet persé met een macrolens, maar door naar de essentie te zoeken. Een aardig voorbeeld daarvan is het spinnen web op de kaft van de vorige Wantij, toen netwerken het thema was.' 'De winter heeft het mooiste licht, bijvoorbeeld het strijklicht in Domburg. Dat is niet uniek voor Zeeland, maar wel voor Nederland. Het is de aanwezigheid van het water die daarbij een rol speelt. Het water spiegelt, reflecteert en brengt extra licht met zich mee. Nederland is handgemaakt, dat blijf je altijd zien. Ik zeil 's zomers graag door Nederland. De mooiste foto's neem ik vanaf het water. Mijn favoriete gebieden in Nederland staan onder invloed van het water, zoals Saeftinghe en de Kop van Schouwen. Komend jaar ga ik echter op vakantie in IJsland. Dat is voor mij een droom. Een 'Van de honderd foto's van mijn hand, vind ik er achteraf hooguit tien goed. Van twee daarvan word ik echt warm. Niet vanwege de herinnering, maar vanuit de emotie die er uitspreekt, dat ik die gepakt heb. In mijn werk vind ik belang- wantij april 2016 15

Wantij | 2016 | | pagina 15