Zeeaster Bij de voorpagina A Colofon Tussen weemoed en belofte: de titel van de Thijs Kramerlezing 2016. Een titel die me terugbrengt naar de tijd dat er nog geen Thijs Kramerlezing bestond en Thijs volop in het leven stond. Deze lezing kijkt vooruit naar de toekomst met een vast vertrouwen in de veerkracht van de natuur. Ook dat tekende Thijs. Tussen weemoed en belofte gaat over vier seizoenen in één dag. In het prille voorjaar heb je van die dagen waarop alle seizoenen samenkomen. Een heerlijke voorjaarsdag, de nieuwe knoppen, het oude blad en de nog niet uitgewiste sporen van de winter. Deze zeeaster weerspiegelt dit ijzeren ritme. De belofte in de knop. Loes de Jong APRIL 2016 nummer 129 jaargang 33 nr. 1 WIJSGEER in het WILD De koppen boven een aantal artikelen in deze Wantij zijn citaten van Johan van de Gronden. Ze komen uit zijn laatst verschenen boek: Wijsgeer in het Wild, essays over mens en natuur. Amsterdam 2015. Het wantij is 'de draaiing of stilstand in het water, waar twee vloedstromen elkaar ont moeten'. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf verstuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 24 per jaar. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te bete kenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Redactie: Melissa Ernst (gastredactie), Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Bouke Kromhout van der Meer, Peter Louwerse, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Redactiesecretariaat: Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg T. (0118) 654180 E. egeelhoed@zmf.nl Vormgeving en productie: Nilsson communicatiekunstenaars Goes Fotografie: Loes de Jong (voorpagina, blz. 2 t/m 11, 14 t/m 17, 19; WNF HLP Images Hans Lebbe (blz. 12, 13, 20), Peter van Bragt (blz. 19), Natuurmonumenten (blz. 18). MIX VijJ FSC www.rsc.org Papier van verantwoorde herkomst FSC® C006922 wantij april 2016

Wantij | 2016 | | pagina 2