Constant opjacnt Zeeland verbeeld Fotograaf Benjamin van der Spek (Pijnacker 1972) Waar kennen weje van? Wat kenmerktje werk? Benje professioneel fotograaf? Zee/andbrug Rob Kregting 'Die foto van Pepijn Calle in Saeftinghe (Wantij juni 2015, pagina 6) is vorig jaar bekroond. Bij de EYEEM competitie uit Berlijn won ik uit 60.000 inzendingen de prijs voor één van de beste tien foto's in de categorie Great Outdoors. Zo stond ik ineens bij de uitreiking in New York te praten over Saeftinghe. De expositie is ook al in Londen geweest en gaat nog naar Tokyo en Berlijn. Dit jaar ben ik opnieuw genomineerd voor The Great Outdoors.' om. In 2014 won ik ook de Frans Lan- ting-award, voor natuurfotografie. Toen heb ik besloten om professioneel foto graaf te worden.' 'Toen ik na de Kunstacademie in Enschede en de Lerarenopleiding in Utrecht naar Zeeland kwam om les te gaan geven, trok me vooral de ruimte. Die heeft me ook hier gehóuden. De luchten zijn fantastisch.' 'Mijn werk zie ik als een boom met veel takken, er hoeft er niet één van dikker te 'Ik ben docent kunst en daarnaast foto- worden. Het bouwt zich langzamerhand graaf. Misschien wordt dat ooit anders- op. Een echte keuze maak ik nog niet. Het heeft voor mij geen zin me te committe ren aan één thema, er is nog zoveel te zien. Het beeld is voor mij het allerbe langrijkste. Je hoort wel eens in de foto grafie: 'Alles is al gedaan'. Maar elke dag is anders, alles watje ziet is nieuw. Ik ben constant op jacht. Sinds eind 2014 is mijn doel elke dag een foto te publiceren. Dat houd ik nog steeds vol. Ik merk dat het belangrijk voor me is als prikkel om te werken. In mijn werk is reflectie een belangrijk thema. Niet alleen letterlijk, maar ook figuurlijk. Niet alleen het beeld achter de ruit, maar ook de ruit zelf. Compositie en vlakverdeling spelen ook sterk voor mij.' 12 wantij oktober 2016

Wantij | 2016 | | pagina 12