Samenwerken om de natuur van de Westerschelde te versterken Vervoer, natuur, recreatie: de Westerschelde is een multifunctionele rivier. Een unieke rivier ook. Een meergeulensysteem in deze staat, is het enige in West-Europa. Een rivier om te koesteren, een uniek gebied waar we zuinig mee om moeten gaan. Samenwerken tussen de belanghebbenden is daarbij essentieel. Economische activiteiten Lepelaars Bouke Kromhout van der Meer Geulen, eilanden, droogvallende platen, slikken, maar ook het diepste punt van het Nederlandse continentaal plat, dat is de Westerschelde. Potentie genoeg voor een rijke natuur. Maar de Westerschelde is, hoewel het een Natura 2000 gebied is, geen afgesloten reservaat. Tal van (men selijke) activiteiten zorgen ervoor dat de natuur constant in beweging is. Het zijn niet alleen de natuurorganisaties die initiatieven nemen voor natuurbe houd en -ontwikkeling in en rond de rivier. Robbert Trompetter, adviseur ruimtelijke ontwikkeling bij Zeeland Seaports (ZSP) daarover: 'Om op de langere termijn nieuwe economische activiteiten in de haven te kunnen blijven ontwikkelen, helpt ZSP waar mogelijk - dus ook actief - bij het creëren van een robuuste natuur in en rondom de Westerschelde. Dat doen we over het algemeen gecombineerd met projecten die in uitvoering komen.' Zeel and Seaports zoekt vaak contact met natuurorganisaties die in de buurt belan gen hebben om te kijken of samenwer king loont. Trompetter: 'Daarnaast proberen we in ieder geval iedereen om ons heen geïnformeerd te houden over nieuwe havenontwikkelingen." 'Een voorbeeld is het Lepelaarfonds. Er broedt al heel lang een kolonie lepelaars op een terrein in het Sloegebied. Dit ter rein wordt langzaam uitgegeven aan nieuwe bedrijven. De lepelaars kunnen daar dan niet meer broeden. Wij konden geen alternatief bieden in het gebied, maar we hebben ons wel ingespannen om elders in de provincie mogelijkheden te creëren. Dit hebben we in nauw overleg gedaan met de ZMf, maar ook met de 181 wantij oktober 2016

Wantij | 2016 | | pagina 18