Zeeuwsehavens2030 ^Zeeland zeeland seaports PMTIZ De Zeeuwse havens en de Zeeuwse industriële en logistieke bedrijven maken gezamenlijk een uitdagende keus voor een duurzame ontwikkeling. Dat is de ambitie op het symposium op 24 oktober 2016 in De Mythe in Goes. vgKf Provincie &mf Foto: Loes de Jong Veel van de Zeeuwse bedrijven hebben hun economische wortels in de havens. Voor hun gezamenlijke belangen werken zij samen in PORTIZ: Port Industry Zeeland. Een haven die zich duurzaam ontwikkelt is voor hun continuïteit en concurrentie kracht van levensbelang. Daarom maken PORTIZ, Zeeland Seaports en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) nu de keuze voor de 'Duurzaamheidsambitie 2030'. Deze ambi tie richt zich op een duurzame ontwikkeling in de brede zin: economisch, ecologisch en sociaal. De ambitie is een grote stap vooruit op het gebied van duurzaamheid en bevat voor de komende jaren een aantal span nende uitdagingen. De samenwerking tussen deze verschil lende partijen is zeker opmerkelijk. Maar écht uniek is dat de partijen deze ambitie uitwerken in specifiek beschreven presta ties én dat zij de komende jaren gezamen lijk de voortgang zullen aansturen en erover zullen rapporteren. Tijdens het symposium zetten zij hun handtekening onder alle duurzaamheidsafspraken die ze hebben gemaakt. Deze betreffen o.a. prestaties voor werkgelegenheid, infrastructuur, broeikasgassen, luchtkwaliteit, circulaire economie en natuur. De uitwerking is vast gelegd in een convenant dat wordt aange boden aan de staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu, mevrouw Sharon Dijksma. Het convenant heeft de volle steun van de Provincie Zeeland. Voor discussie en verdieping zijn onder anderen aanwezig mevrouw dr. Jacqueline Cramer, (wetenschapper, voormalig hoog leraar duurzaamheid en voormalig minis ter VROM) en de heer prof. Daan Schalck, (wetenschapper, CEO Havenbedrijf van Gent). Journalist en presentator Ferry Mingelen zal als dagvoorzitter de kwaliteit van het symposium vorm geven. Aansluitend op het symposium volgt in de foyer van het theater de afscheidsreceptie van de heer drs. Tjeu van Mierlo. Tjeu is initiator van de duurzaamheidsambitie en voormalig directeur van de Zeeuwse Milieufederatie. 221 wantij oktober 2016

Wantij | 2016 | | pagina 22