Berichten van de ZMf De Postcode Loterij helpt! Kustvisie 'Informatie- en discussieavond' Jubileum Willem de Weert De ZMf werkt mee aan het opstellen van de Kustvisie Zeeland. En dat is niet voor niets: het aantal initiatieven van gemeen ten, projectontwikkelaars, vastgoedbedrij ven en recreatieondernemers voor de bouw van allerlei recreatie-ontwikkelingen langs de kust is de laatste jaren enorm toe genomen. Veel mensen vinden dat daar door onze mooie kust lelijk wordt aangetast. Al tijdens onze ledenvergadering van november 2014 heeft de ZMf dit onder de aandacht gebracht. Inmiddels is er veel verzet en gerichte actie ontstaan. Landelijk heeft Natuurmonumenten het voortouw van de ZMf overgenomen en werken we, met een flink aantal andere organisaties, samen in de actie 'Bescherm de Kust'. Ook lokaal is er een aantal actieve groepen ont staan, zoals de groep 'RedNollebos-West- duinpark' en de groepen rond (en tegen) de ontwikkeling van Brouwerseiland. De nog steeds groeiende druk op de kust betreft allerlei vormen van dag- en ver- blijfsrecreatie: vakantieparken, hotels, strandpaviljoens, strandkotjes, strand- slaaphuisjes, ligplaatsen, en ook de daar mee samenhangende infrastructuur zoals parkeerterreinen, wegen, verlichting van duinovergangen, etc. De ZMf vindt het erg belangrijk om deze ontwikkeling te stoppen. Het beleid moet juist gericht zijn op het versterken van kwa liteiten en op de samenhang tussen recrea tie, landschap en natuurwaarden: 'beter' in plaats van 'meer'. Hierover willen we in de Kustvisie afspraken maken. De Kustvisie is een initiatief van de Provincie Zeeland. Eind dit jaar moet de visie worden afge rond. Graag willen we iedereen met hart voor de kust betrekken bij de visie. Daarom organiseren we op woens dag 9 november (aanvang 19.30u, Aula ZB, ZMf, Kousteensedijk 7, Middelburg) een informatie- en discussieavond voor onze achterban. U kunt zich voor deze avond opgeven op; www.zmf.nl. Een bijzondere gelegenheid die we niet zomaar voorbij willen laten gaan; Willem de Weert is al 25 jaar eindredacteur van Wantij. Onder zijn leiding heeft Wantij zich ontwikkeld tot wat het nu is. Wat ooit begon als zwart-wit gestencild blad, is nu een veelzijdig en professioneel ledenmagazine dat onderwerpen op vaak verrassende wijze uitdiept. Willem, namens bestuur en medewerkers van de ZMf heel veel dank voor je mooie werk. En graag nog vele jaren erbij! advertentie wantij oktober 2016 ([23J De Nationale Postcode Loterij is de grootste goededoelenloterij van Nederland. Sinds 1989 is ruim 4,4 miljard euro geschonken aan 92 organisaties die zich inzetten voor de bescherming van mens en natuur. Met de bijdrage van de loterij kunnen De Natuur- en Milieufederaties zich in de 12 provincies voor natuur, milieu en landschap inzetten. Waardoor bijvoorbeeld zeldzame dag vlinders kunnen blijven bestaan. Meedoen is eenvoudig, bel 0900 300 1500 0,50 per gesprek) of ga naar www.postcodeloterij.nl Voor 12,75 per lot speelt u al mee. Alvast hartelijk dank voor uw deelname.

Wantij | 2016 | | pagina 23