Noeste werker Bij de voorpagina 73 Colofon &nf De hijskraan verbindt het schip met de haven en brengt de lading aan wal en omgekeerd. Een noeste werker die symbool staat voor hard werken, laden en lossen, geven en nemen. Hetzelfde gaat op voor Tjeu van Mierlo. Als doener, denker, prater en overtuiger heeft hij gesleurd en gesjord aan het convenant voor het meer duurzaam handelen van de havens rond de Westerschelde. Van alle economisch profijt die we met z'n allen trekken uit dit fantastische estuarium, investeren via dit convenant de havens iets terug om het karakter en de natuurlijke werking van de Westerschelde op orde te houden. Een voorbeeld van circulaire economie: het geld komt immers voort uit het natuurlijk kapitaal van de Schelde! Loes de Jong OKTOBER 2016 nummer 130 jaargang 33 nr. 2 Het wantij is 'de draaiing of stilstand in het water, waar twee vloedstromen elkaar ont moeten'. Wantij is een uitgave van de ZMf. Het blad verschijnt drie maal per jaar en wordt naar de leden van de ZMf verstuurd. Lidmaatschap van de ZMf kost 24 per jaar. Bijdragen kunnen in overleg met de eindredacteur worden ingediend. Auteurs zijn verantwoordelijk voor de inhoud van hun artikel. Plaatsing in dit blad hoeft niet te bete kenen dat de vermelde meningen het inzicht van de redactie, het bureau of het bestuur van de ZMf weergeven. Redactie: Elly Geelhoed (secretariaat), Rob Kregting, Bouke Kromhout van der Meer, Peter Louwerse, Gerda Spaander en Willem de Weert (eindredactie). Redactiesecretariaat: ZMf, Kousteensedijk 7, 4331 JE Middelburg T. (0118) 654180 E.egeelhoed@zmf.nl Vormgeving en productie: Nilsson communicatiekunstenaars Goes Foto voorpagina: Loes de Jong MIX <|j^ Papier van verantwoorde herkomst www.fatorg FSC® C006922 2 J wantij oktober 2016

Wantij | 2016 | | pagina 2