Tjeu van Mierlo Inhoud Begin 1991 werd ik baas van de afdeling 'ecology' (mooie naam voor 'milieu') bij Dow in Terneuzen. Ik besloot al snel kennis te maken met de baas van de Zeeuwse Milieu Federatie (toen was het nog geen ZMf!) in Goes. Dat werd mijn eerste ontmoeting met Tjeu van Mierlo. Bij de voorpagina Tjeu van Mierlo Van vijand tot partnerschap Grote Zeeuwse havenbedrij ven willen graag afspraken maken met ZMf Kansen voor de circulaire economie in Zeeland Zeeland dreigt de boot te missen Zeeland Verbeeld Zeeuwse ambitie 2030 mooie eerste stap Havens van Gent, Terneuzen en Vlissingen zoeken samen naar duurzaamheid Samenwerken om de natuur van de Westerschelde te versterken Actiegroep De Kaloot wegens succes opgeheven Symposium Duurzaamheidsambitie Zeeuwse havens 2030 Berichten De voetafdruk Jan Seters van Ik geloof dat Tjeu nogal verbaasd was dat ik binnenstapte in Goes. Bijna 15 jaar later, in december 2005, was ik het die verrast werd door een telefoontje van hem met de vraag of ik voorzitter wilde worden van de ZMf. Na enige aarzeling heb ik ja gezegd en vervol gens een aantal hele mooie jaren beleefd met de ZMf, vooral dankzij Tjeu. Altijd vol met plannen, niet af te remmen, voor de troepen uit, ook tijd voor een biertje (liefst een tripel) en dan nog stond de geest niet stil. Altijd wel weer een idee dat uitgewerkt moest worden. Voor die niet aflatende energie heb ik meer en meer bewondering gekregen. Ook een ander aspect wil ik noemen. De lat was niet gauw hoog genoeg. Als ik dacht dat we het maximale binnengehaald hadden, vond Tjeu dat er een tandje bij moest. Goed was niet genoeg, het moest beter. Overbodig te zeggen dat het hem vaak lukte. Tjeu, ik maak een diepe buiging. Je hebt het fantastisch gedaan en zoals al gezegd, ik vond het enorm leuk en stimulerend dat ik er deze laatste tien jaren dicht bij mocht zijn. Een symposium over een duur zame toekomst van de Zeeuwse havens en havenbedrijven is een mooi slotakkoord. Loes de Jong Jan van Seters Willem de Weert Willem de Weert Geert Bergsma Peter Louwerse Rob Kregting Gerda Spaander Rob Kregting Bouke Kromhout van der Meer Gerda Spaander Lineke Keizer Gerda Spaander O Jan van Seters is voorzitter van de ZMf wantij oktober 2016

Wantij | 2016 | | pagina 3