Een van de mooiste polderlandschappen Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland Nisse - 'Een gebied dat tot de mooiste polderlandschappen van Nederland wordt gerekend. De turbulente historie, gekenmerkt door de strijd tegen het water, toont zich nog nadrukkelijk. Een zeer afwisselend landschap met akkers, graslanden, boomgaarden, kreken, welen en veel natuur,' aldus de tekst op de website van BZZB. Snelweg Vertrouwen Nieuwe elementen Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland Leden van BZZB in het veld Gerda Spaander 'Op de hogere kreekruggen pieken de kerktorens van grote en kleine dorpen. Overal zijn boerderijen te zien, dikwijls met de kenmerkende wit omlijnde zwarte schuren. Een fijnmazig netwerk van dijken overheerst. Ideaal om er te wande len of te fietsen, te genieten en te ontdekken.' De doelstelling van de BZZB is het in stand houden van dat moois, en het tegenhouden van negatieve invloe den daarop. De bedreiging die leidde tot de oprichting van de BZZB was de aanleg van de Westerscheldetunnel, met een vierbaans ontsluitingsweg dwars door de Zak van Zuid-Beveland. Die weg is uiteindelijk aangelegd ten westen van de Zak, maar de BZZB zag daarin geen reden om zich op te heffen. 'Er blijven voortdurend planologische ontwikkelingen waar we op in moeten spelen. In de gemeente Borsele, maar ook in de omgeving, volgens secretaris Maatje van der Stel. 'Neem de ontwikke lingen in het Sloegebied. Daar is een bestemmingsplan in de maak waarin wordt geknabbeld aan de groene ruimte aan de rand van de Zak, in de vorm van een toekomstig bedrijventerrein Sloe- poort. Terwijl Zeeland Seaports nog genoeg braakliggend bedrijventerrein heeft. We zijn blij dat we in dit soort zaken kunnen samenwerken met de ZMf. Ja, het is niet mijn hobby, maar het is wel nodig.' Ze gelooft bedrijven en overheden niet zonder meer op hun blauwe ogen: 'De trend in de omgevingswetgeving is: minder regels, meer vertrouwen. Dat klinkt mooi, maar dat vertrouwen moet wel worden verdiend. En zolang econo mische vooruitgang zo belangrijk is moeten we de ontwikkelingen toch echt in de gaten houden.' Dat klinkt allemaal nogal somber, maar Van der Stel kan zeker wel genieten van haar omgeving. Daar wil ze goed voor zorgen, en ze hoopt dat anderen dat ook doen. 'De BZZB wil niet alleen negatieve ontwikkelingen tegenhouden, maar pleit ook voor het aanleggen van nieuwe elementen in het landschap: hagen, houtwallen, bomen, natuurvriendelijke oevers, watergangen, poelen, drinkput ten. Dat kan dan gelijk op gaan met betere ontsluiting van het boerenland, aandacht voor onverharde paden en wegelingen.' w éi Werkgebied: De Zak van Zuid-Beveland T. 0113 - 649 536 E. via contactformulier website www.bzzb.nl Nieuwsbrief: drie keer per jaar Donatie: minimaal 8,- Aantal donateurs: 250 wantij mei 2017 f 11

Wantij | 2017 | | pagina 11