Wij monitoren de natuur IT G& Wemelding - Johan Eckhardt is huisarts en voorzitter van KNNV afdeling Bevelanden. Hij zegt over zijn afdeling: 'Wat ons bindt is de interesse in veldbiologie. Dat is een behoorlijk breed terrein. Dat zie je aan alle verschillende werkgroepen.' Lepelaars KNNV afdeling Bevelanden Flora Zeelandica Beheersgroep KNNV Bevelenden aan het werk in de Rietput (Foto Ton de Koning) ling van dorpen en de strijd tegen windmolens. 'Ik heb het idee dat de ZMf vooral door mee te praten invloed wil uitoefenen. Maar op een gegeven moment is er ook actie nodig. Daar hebben we de ZMf voor. Wij monitoren wel de natuur, daar zijn wij goed in.' Tot slot vragen we naar Johans favoriete natuurgebied. Dat is de Schotsman. 'Met zijn nachtegalen en orchideeën en het volledig natuurlijke strand tegen de Veerse Dam.' Gerda Spaander Vogels, planten, paddenstoelen. Er wordt van alles bestudeerd en geïnventariseerd. Een aparte categorie is de werkgroep Beheer. Die hooit in de zomer en knot in de winter, vooral in de Rietput, een natuurterrein bij het Goese Sas. Eckhardt prijst de algemene kennis onder de leden. 'Die is onwaarschijnlijk groot.' Ook de KNNV vergrijst. Eckhardt: 'De vogelwerkgroep is de enige die nog jonge mensen onder de 18 trekt. Een bedreiging voor een vereniging als de onze is dat mensen landelijk georganiseerd raken bij organisaties als Floron en Sovon. Dan komen ze los te staan van de KNNV.' Dat vindt hij jammer, 'want wij hebben veel te bieden.' de planologiewerkgroep. Die is enkele jaren geleden opgeheven bij gebrek aan voldoende actieve leden. Maar de planologische ontwikkelingen op de Bevelanden worden door de afdeling nog goed in de gaten gehouden. Soms samen met de ZMf, zoals de bezwaren tegen een omvangrijke recreatieve ontwikkeling (huizen, golfbaan) bij het Bokkegat op Noord-Beveland. Echter ook alleen. Met enige trots noemt Eckhardt de inzet voor de broedende lepelaars in het Sloegebied De contacten met de ZMf liepen veelal via Hij heeft enige moeite met de nieuwe groene koers van de ZMf. 'Die mag niet te vrijblijvend zijn; er is juist tegenwicht nodig om allerlei ontwikkelingen die een bedreiging vormen voor de natuur te keren. Genoeg werk aan de winkel,' beklemtoont Eckhardt. Als voorbeelden noemt hij de lichtvervuiling, verschimme- 12 wantij mei 2017 vereniging voor veldbiologie Werkgebied: Noord- en Zuid- Beveland T. 0113 - 621 438 E. secretaris@bevelanden.knnv.nl www.knnv.nl/beveland Verenigingsblad: Heelblaadje, verschijnt vijf keer per jaar Kosten lidmaatschap: minimaal 11,50 per jaar Aantal leden: 150 Begin 2018 verschijnt de Flora Zeelandica, waaraan door veel Zeeuwse floristen is meegewerkt. Een lijvig boek over alle wilde planten in Zeeland. De Flora is goedkoper bij voorintekening tot 1 september 2017. Voor meer informatie: mein@zeelandnet.nl

Wantij | 2017 | | pagina 12