SS Sportvisserij Zuidwest Nederland Drimmelen - 'Sportvissers zijn buitenmensen,' zegt Björn Schutz, de nieuwe directeur van Sportvisserij Zuidwest Nederland. Hij vist zelf graag vanaf een boot op zee. 'De beste visstekken 'op het Zout' vind je langs de Zeeuwse kust, vooral bij Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen.' Troebel water Bondgenoten Sportvisserij Sportvisserij Zuidwest Nederland Willem de Weert men van de visserij in de Deltawateren. Een ander voorbeeld is het tegengaan van bodemvervuiling door het gebruik van vislood. 'Onze federatie propageert milieuvriendelijke alternatieven.' Ook noemt hij het bestrijden van exoten zoals de Japanse oester als gezamenlijk streven. De regulering van het 'zoete water' is met de introductie van de VISpas in 2007 thans goed georganiseerd. Hetzelfde wensen wij voor 'het Zout', door regulering door middel van introductie van de ZEEVISpas. Na voetbal en tennis is de sportvisserij de derde grootste sport in Nederland, met meer dan een half miljoen leden. Sommige mensen vinden het vreemd dat de Sportvisserij lid is van de ZMf. Schutz ziet dat anders. 'Onze gemene deler is het natuurbeheer en duurzame visserij. Vissers hebben belang bij een goede visstand en een goede toegankelijkheid en bevisbaar- heid van het water. Anders kunnen we onze hobby niet uitoefenen. Onze federatie heeft net als koepelorganisatie Sportvisserij Nederland een regulerende functie. Ieder lid heeft de VISpas, waaraan een gedragscode zit. Zo wordt voorzichtig en respectvol met vis en de omgeving omgegaan. Tevens zijn er vangstbeperkin gen, gereguleerde visperioden en minimum- en maximummaten voor te vangen vis. In tegenstelling tot jagers en beroepsvissers zetten sportvissers hun vangst vaak terug in de natuur. Verder houden we toezicht met ons eigen handhavingscorps van opsporingsambte naren, de boa's.' 'Schoon water wil niet per se zeggen helder water', verduidelijkt Schutz. 'Het water in Nederland is van nature vaak troebel en rijk aan voedingsstoffen. Wat fosfaten in het water kan geen kwaad en is juist goed voor de visstand. Het mooiste voor sportvissers is een variatie van troebele en heldere wateren. Dan komt ieder type sportvisser aan zijn trekken en het is ook qua biodiversiteit interessant. De Europese Kaderrichtlijn Water zoals die in Nederland is geïmplementeerd, schiet door in het streven naar helder, dus voedselarm, water,' aldus Schutz. De ZMf en Sportvisserij kunnen bondgeno ten zijn. Als voorbeeld noemt hij het gezamenlijke optrekken in het verduurza- Zuidwest Nedertand Werkgebied: de provincies Zeeland, Zuid-Holland en Noord-Brabant T. 0162 - 687 260 E. info@sportvisserijzwn.nl www.sportvisserijzwn.nl Verenigingsblad: Hét Visblad, verschijnt maandelijks. Visionair Nederland, verschijnt één keer per kwartaal Kosten lidmaatschap: VISpas; circa 30,- 40,- afhankelijk van bij welke hengelsportvereniging men aangesloten is Aantal leden: 229 hengelsportvereni gingen met 142.000 sportvissers, waarvan in Zeeland 30 verenigingen met 13.000 sportvissers 22 wantij mei 2017

Wantij | 2017 | | pagina 22