Iedere vrijwilliger draagt een steentje bij Zeist - Het Wereld Natuur Fonds (WNF) is een grote organisatie die in veel landen is vertegenwoordigd. In Nederland kent men, naast het hoofdkantoor in Zeist, regioteams met vrijwilligers. Het Zeeuwse regioteam is aangesloten bij de ZMf. Desirée Weststrate is coördinator bij dat team. Openheid Vrijwilligers Doelgroepen WNF Wereld Natuur Fonds Regioteam Zeeland WNF kraam op een lentefeest Bouke Kromhout van der Meer bijvoorbeeld een speurtocht of schminken kinderen. Een hele leuke en jaarlijks terugkerende grote activiteit is de Pandaloop, een sponsorloop voor scholieren.' Wat vindt zij het mooiste aan Zeeland? 'De openheid. Ons Zeeuwse landschap is zo mooi open. Niet volgebouwd met hoge gebouwen, maar ruimte om je heen. Dat moeten we vooral zo houden.' Het WNF richt zich vooral op biodiversi teit. Bijvoorbeeld door het behouden van leefomgevingen en waar mogelijk herstel van deze omgevingen te stimuleren. Maar ook het geven van voorlichting en informatie is een belangrijke taak. Desirée Weststrate zegt daarover: 'Met ons team hebben we niet in eerste instantie als doel om geld in te zamelen, maar vooral om het WNF en haar doelstellingen zoveel mogelijk zichtbaar te maken in de Zeeuwse samenleving.' 'In Nederland zijn een stuk of 25 WNF- regioteams', vertelt ze. 'Deze teams bestaan uit vrijwilligers. Ik ben ook vrijwilliger. Ieder draagt zijn of haar steentje bij. De een kan er wat meer tijd aan besteden dan de ander en mensen hebben ook verschillende interesses. We kunnen overigens altijd nieuwe vrijwil ligers gebruiken, dus mochten er lezers belangstelling hebben: ze zijn van harte welkom.' 'We organiseren diverse activiteiten die afgestemd zijn op verschillende doelgroe pen zoals kinderen, studenten, consumen ten en donateurs. Zo heeft een aantal studenten, die vrijwilliger zijn, tijdens het afgelopen Earth Hour een wandeltocht door Middelburg, met aansluitend een discussie over klimaatverandering, georganiseerd. Maar je kunt het regio team ook aantreffen met een verkoop- en informatiekraam op een lentefeest bijvoorbeeld. Als we ergens met een kraam staan proberen we het voor het publiek aantrekkelijk te maken om even langs te lopen. We organiseren dan Werkgebied: Zeeland T. 06 - 364 264 67 E. wwf-zeeland@zeelandnet.nl www.wnf.nl Verenigingsbladen: Panda (vier keer per jaar), Lifeguard (zes keer per jaar), TamTam (tien keer per jaar), Pipapanda (tien keer per jaar) Kosten lidmaatschap: vanaf 2,25 per maand, varieert per soort lidmaatschap Aantal leden: 900.000, waarvan in Zeeland 10.000 leden en 2.000 jeugd leden wantij mei 2017 f 25

Wantij | 2017 | | pagina 25