Waar de zee het land raakt Terra Maris Oostkapelle - Terra Maris, letterlijk 'land van de zee', is een museum voor natuur en landschap van Zeeland. In het natuurgebied 'De Manteling van Walcheren' tussen Oostkapelle en Domburg vind je het museum in de voormalige orangerie van kasteel Westhove. Museum Terra Maris Centrale rol Toeristen TERRA MARIS Werkgebied: Zeeland Adres: Duinvlietweg 6, 4356 ND, Oostkapelle T. 0118 - 585 620 E. info@terramaris.nl www.terramaris.nl Verenigingsblad: twee pagina's in iedere uitgave van Het Zeeuws Landschap Aantal bezoekers: jaarlijks 35.000 Bouke Kromhout van der Meer Na een loopbaan als recreatieonderne mer is Sven van Rijswijk sinds twee jaar directeur van het museum. Hij vertelt over 'zijn' museum. 'We zijn als museum voor natuur en landschap een zelfstan dige stichting, maar hebben wel een natuurlijk partnerschap met Zeeuwse Landschap.' Als je bij ons jaarkaarthouder bent, dan ben je automatisch ook donateur van 'Het Zeeuwse Landschap'. Die band is belangrijk, je haalt dan niet alleen informatie over de natuur bij Terra Maris, maar je doet ook iets terug.' 'Als museum willen we graag een centrale rol spelen in de natuur- en milieusector in Zeeland,' zegt Van Rijswijk. 'We willen samenwerken met andere organisaties en hebben allerlei faciliteiten waar andere organisaties gebruik van mogen maken voor hun projecten en activiteiten.' Ook Walcherse scholen zijn van harte welkom bij Terra Maris. 'Voor scholen hebben we speciale leskisten en in het museum en onze landschapstuin van 2,5 hectare organise ren we allerlei leuke activiteiten.' Van Rijswijk zegt: 'We zijn er voor inwoners en toeristen. Ons museum staat in een prachtig gebied: de Manteling van Walcheren. Dit gebied heeft niet alleen natuurwaarde, maar ook een grote cultuurhistorische waarde. Er waren veel buitenplaatsen in de Manteling. Dit mooie gebied promoten we met plezier.' De op toeristen gerichte folder van Terra Maris is verkrijgbaar bij recreatiebedrij- ven en informatiepunten. 'We hebben de folder ook in het Duits en Engels geschre ven en een deel van de teksten in het museum is in het Duits. Dat doen we, omdat we het belangrijk vinden om, naast de inwoners, ook de bezoekers van onze provincie de natuur en het land schap te laten zien. Zeeland is natuurlijk bij uitstek de plaats van land en water. En dan zo'n plek als hier, waar de zee het land raakt, dat is de schoonheid van Zeeland!' 6 wantij mei 2017

Wantij | 2017 | | pagina 6